A A A
Baner

Eko-marsz pomysłem na rodzinną wędrówkę

71792150 619668151901073 7227178324093566976 n

Piesze wędrówki z rodziną w roku 2019 należą do grona najchętniej odwiedzanych zajęć wchodzących w cykl Aktywuj się w Gdańsku. Dotychczas odbyło się kilkanaście spotkań, a wycieczki, w zależności od pogody i lokalizacji, gromadziły od kilkudziesięciu do nawet 150 osób. W niedzielę, 20 października odbędzie się kolejna, specjalna odsłona marszruty.

Gdańsk, a co za tym idzie, również Gdański Ośrodek Sportu, bardzo mocno angażuje się w edukację ekologiczną mieszkańców. Piesza wędrówka, która tym razem rozpocznie się w Dolinie Czystej Wody, zostanie połączona ze zbieraniem śmieci i innymi wydarzeniami, propagującymi idee ochrony środowiska.

– Uważam, że to znakomity pomysł, z pewnością podczas kolejnych spotkań takich akcentów będzie jeszcze więcej – mówi pomysłodawca i przewodnik podczas dotychczasowych spotkań, Krzysztof Kochanowicz.

  • ZAPISY – FORMULARZ INTERNETOWY
  • Każdy uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności
  • W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z załącznikiem nr 2 do regulaminu.
  • Każdy uczestnik wędrówki przyjmuje do wiadomości i akceptuje poniższy regulamin
  • Regulamin   (.pdf 1 MB)

Po ukończeniu wycieczki na uczestników czekać będą upominki, poczęstunek z kuchni polowej, eko-warsztaty oraz wiele atrakcji dla dzieci. Oczywiście sama wędrówka po terenach okalających Dolinę Czystej Wody będzie niezwykle ciekawa, podobnie zresztą jak wszystkie, poprzednie spotkania tego cyklu.

– Wydawałoby się, że na nad morzem jest płasko. Nic bardziej mylnego. Choć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wysokości sięgają raptem 180 m n.p.m., to w ciągu kilku godzin spokojnie pokonać można sumę przewyższeń zbliżoną do niejednych polskich gór. Tutejszy teren jest dość mocno pofałdowany co oznacza, że po wejściu na stumetrowy szczyt, za chwilę będziemy stromo z niego schodzić do głębokich wąwozów i jarów. Tego dnia wdrapiemy się na kilka może nie tysiączników, ale na pewno szczytów, które sięgają ponad 100 m n.p.m. a wśród nich: Wzniesienie Marii, na zboczu którego odnajdziemy jeden z najmniejszych głazów narzutowych zwanych „Kamienną Twarzą”. Po drugiej stronie Doliny Czystej Wody wejdziemy na nowo powstały punkt widokowy zwany „Widokiem Andrzeja”. Rozpościera się z niego piękna panorama na położoną w dole Starą Oliwę i Dolinę Radości – wymienia Krzysztof Kochanowicz.

Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji. Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki warto założyć buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Ubiór powinien luźny, nie krępujący ruchów, najlepiej na sportowo. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi. Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny lub kamerę.

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 8 lat, a młodsze szkraby można zabrać w nosidełku.

Eko-marsz

Data: Niedziela, 20 października 2019 r.
Dystans do pokonania: max. 6,8 km
Prędkość marszu: dopasowana do dzieci
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki: Gdańsk Oliwa, Dolina Czystej Wody, nieopodal Dworu Oliwskiego (zobacz na mapie)

Harmonogram:
9:45 – zbiórka (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
10:00 – przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
13:00 – przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki
13:35 – konkurs wiedzy, poczęstunek, eko-warsztaty, atrakcje dla dzieci
15:00 – zakończenie imprezy

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu, Grupa Rowerowa 3miasto

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content