A A A
Baner

Niezwykłe Brzeźno poza sezonem. Festiwal Narracje już za nami

2704

W piątek i sobotę (17 i 18 listopada) ponad 20 artystów wizualnych, performerów, rzeźbiarzy i inni twórców wypełniło swoją sztuką przestrzeń późnojesiennego Brzeźna. Zobacz, co ujrzała publiczność podczas dziewiątej edycji Festiwalu Narracje.

Pełna nazwa: Festiwal Narracje czyli Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej. Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska zorganizowały to artystyczne wydarzenie już po raz dziewiąty. „Poza sezonem” to tytuł tegorocznej edycji.

ZOBACZ FILM

Od godz.18.00, kiedy dzielnicę zdążył już okryć mrok, co piętnaście minut, wraz z przewodnikiem wyruszały grupy widzów. Cała trasa wieczornego artystycznego spaceru zajmowała dwie godziny. Publiczność dopisała, choć w sobotę, 18 listopada, pogoda była kapryśna.

Wędrówka rozpoczynała się na placu przed Domem Zdrojowym przy ulicy Zdrojowej 2, a swój finał miała w legendarnym niegdyś Night Clubie Balladyna, który reaktywowano na czas trwania festiwalu. Działał tu Klub Festiwalowy, w którym można było trafić do nieco mniej oficjalnego pokoju gangsterów.

Brzeźno to typowa miejska dzielnica, na mapie Gdańska jest to jednak miejsce szczególne. Tętniące życiem latem – kiedy to na plażę ciągną tłumy i wyciszone właśnie poza sezonem.

– Podwójne przesunięcie czasowe: to zachodzące na przestrzeni dziesiątek lat, podczas których Brzeźno utraciło aurę nowoczesnego kurortu oraz przejście poza sezon letni, pozwoli spojrzeć na najciekawsze dzielnicowe opowieści z innej strony i odsłonić to, co pozostaje niewidoczne w letnim zgiełku. Jakie jest prawdziwe oblicze Brzeźna i jego mieszkańców? – tak zapowiadała Narracje Anna Czaban, kuratorka Festiwalu.

A oto lista prac wybranych w otwartym naborze Festiwalu Narracje 9. Poza sezonem:

– Taniec zwierząt Bałtyku (instalacja wizualna), Natalia Uryniuk, doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,
– Zaćmienie (instalacja), Laura Grudniewska, absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego,
– Korbka (instalacja dźwiękowa), Kaja Cykalewicz-Licak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim,
– Lubię wszystko (obiekt), Iza Rogucka, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu w Klasie Mistrzowskiej Pawła Althamera i Juliana Göthego,
– Storms on Sticks (performans), Diana Rönnberg, doktor sztuki, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Poza artystkami wybranymi w otwartym naborze projektów Anna Czaban zaprosiła do współpracy m.in.: Katarzynę Krakowiak, Rafała Dominika, Adama Gołębiewskiego, Ewę Rudnicką, Magdalenę Jędrę, Wojciecha Bąkowskiego, Norberta Delmana, Meris Angioletti, Maurycego Gomulickiego i Stacha Szumskiego.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content