A A A
Baner

EKIDEN 2023 – pływacki maraton dla każdego

Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu – pływackim maratonie Ekiden 2023, który odbędzie się jednocześnie na kilkunastu basenach i aquaparkach na terenie całej Polski! Zbierz co najmniej czteroosobową drużynę, wybierz jedną z pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz dopasuj dystans do możliwości członków Twojego zespołu. Baw się dobrze podczas pływackiego święta i odbierz pamiątkowy medal! To również okazja do skorzystania z pływalni za niewielką opłatą.

EKIDEN 2023

“Łączy nas woda” – to pod tym hasłem, wspólnie z operatorami ok. 15 pływalni i aquaparków z całej Polski organizujemy wspólne przedsięwzięcie jakim jest Ekiden pływacki. Przepłynięcie dystansu maratonu w drużynowych sztafetach to wspaniała okazja nie tylko to wspólnej zabawy, wzmocnienia ciała, ale także do integracji. Jeżeli w tym samym czasie w tej samej imprezie tyle, że na rożnych obiektach w Polsce, udział weźmie ok. 5000 osób – to z pewnością możemy mówić o prawdziwym święcie pływania. Zatem zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania – mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Kamil Koniuszewski, z-ca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Ekiden to termin pochodzący z języka japońskiego i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Założeniem pływackiego Ekidenu, który odbędzie się na czterech Pływalniach w Gdańsku, ale także między innymi na obiektach w Oławie, Tychach, Ząbkowicach czy w Termach Chochołowskich, będzie przede wszystkim dobra zabawa, szeroko rozumiana integracja środowiska pływackiego oraz wspólne, kolektywne zmierzenie się z wyzwaniem, jakim jest przepłynięcie dystansu 42 kilometrów oraz 195 metrów. Wydarzenie uświetni trzecią rocznicę powstania PAiP – Stowarzyszenia Polskich Aquaparków i Pływalni, do której należy kilkadziesiąt obiektów tego typu.

Atmosfera pływackiego święta może być manifestowana między innymi poprzez fantazyjne stroje uczestników imprezy, do czego gospodarze każdego obiektu biorącego udział w Ekidenie gorąco zachęcają. Co warto podkreślić, udział w imprezie nie kończy się jedynie na pokonaniu wybranego dystansu (1000, 1500 lub 2000 metrów) przez poszczególne drużyny, ale również na wzajemnym dopingowaniu się, a także korzystaniu z zasobów każdej z pływalni, takich jak mała niecka basenu, jacuzzi czy sauna. Wszyscy uczestnicy imprezy zostaną również odznaczeni specjalnym, pamiątkowym medalem.

ekiden_grafika

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

16 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

20 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content