A A A
Baner

Gdańszczanie przepłynęli prawie siedem maratonów podczas Ekidenu 2023

Ekiden 2023, który w sobotę 18 listopada 2023 roku odbył się na czterech Pływalniach Gdańskiego Ośrodka Sportu okazał się wielkim świętem całego, lokalnego środowiska pływackiego! W Gdańsku w całym wydarzeniu wzięło udział ponad 500 osób, a 76 drużyn przepłynęło łącznie około 290 kilometrów, co daje dystans blisko 7 maratonów! Frekwencja i zaangażowanie uczestników Ekidenu przerosły najśmielsze oczekiwania!

Cztery gdańskie Pływalnie wzięły udział w ogólnopolskim wydarzeniu, w którym wzięło udział 13 obiektów działających w ramach stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie. Na basenach na Chełmie, Stogach, Osowej i Oruni impreza spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem całego środowiska pływackiego.

Cieszymy się, że ta inicjatywa wyszła właśnie z Gdańska. Zaangażowała się cała lokalna społeczność, widzieliśmy drużyny reprezentujące szkółki i kluby pływackie, ale i zwykłych użytkowników naszych pływalni w różnym wieku. Płynęli zarówno najmłodsi jak i seniorzy. Jak na pierwszą edycję tej imprezy odzew był bardzo duży. Na 13 pływalniach w całej Polsce popłynęło około 1200 osób, uważam, że to wynik dający duże nadzieje na rozwój w przyszłości – zauważa Kamil Koniuszewski, z-ca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu, pomysłodawca Ekidenu 2023.

Rzeczywiście, na Pływalniach GOSu można było zaobserwować pełen przekrój lokalnej, pływackiej społeczności. Najmłodszy uczestnik startujący w maratońskiej sztafecie miał 2 lata, a najstarszy – ponad 80. Każdy dorzucił swoją cegiełkę do celu, jakim było kolektywne pokonanie dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. Na każdej gdańskiej Pływalni nie tylko udało się osiągnąć ten wynik, ale i znacznie go przekroczyć.

W Ekidenie brały udział osoby w różnym wieku, a na naszym obiekcie startowały między innymi osoby niepełnosprawne, a nawet niewidome. Oprócz zorganizowanych grup, zgłoszonych jako drużyny, dołączały również pojedyncze osoby, które chciały wziąć udział w tym wydarzeniu – mówi Waldemar Sidorowicz, kierownik Pływalni na Oruni.

Ostatecznie na czterech pływalniach przepłynięto blisko 290 kilometrów, co daje prawie 7 dystansów maratońskich, co jest wynikiem nie tylko imponującym, ale i wystawiającym świetną opinię całemu środowisku pływackiemu w Gdańsku.

Wyniki z pozostałych, biorących udział w Ekidenie 2023 pływalni i aquaparków wciąż spływają, ale zdecydowana większość organizatorów imprezy wyraża chęć kontynuacji tej inicjatywy w kolejnych latach.


 

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

16 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

20 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content