A A A
Baner

Gdańskie „Sprzątanie świata” zmierza w stronę plaż

plakat A3 sprzatanie swiata211 1 725x1024 2

Już 14 września odbędzie się w Gdańsku kolejna edycja „Sprzątania świata”. Tym razem dedykowana pięknym plażom oraz pasowi nadmorskiemu – od Jelitkowa do Wyspy Sobieszewskiej. Urząd Miejski w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu – szkoły, dorosłych, dzieci, zwolenników ekologii.

– Coraz częściej widzimy obrazy ze świata, pokazujące okropnie zaśmiecone plaże czy wody mórz i oceanów. Oczywiście, w Gdańsku nie ma takiego problemu, co nie znaczy, że jest idealnie, i że nie powinniśmy się uwrażliwiać na to cywilizacyjne zagrożenie, choćby poprzez takie aktywności jak właśnie „sprzątanie świata”. Wspólny spacer pasem nadmorskim pozwoli nie tylko doczyścić ten teren po sezonie turystycznym, ale też przy okazji porozmawiać o ekologicznych wyzwaniach oraz dowiedzieć się więcej o segregacji odpadów – zachęca Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej.

Organizatorzy zapraszają w godz. od 9:00 do 14:00 do 4 punktów koordynacyjnych:

– Jelitkowo – wejście na plażę na 63

– Brzeźno – wejście przy molo

– Stogi – wejście na plażę nr 26

– Wyspa Sobieszewska – wejście na plażę nr 16

W tych miejscach wszyscy chętni zostaną zaopatrzeni w niezbędne akcesoria do zbierania odpadów. Do dyspozycji będą również specjaliści gospodarki odpadami, Urzędu Miejskiego, Zakładu Utylizacyjnego oraz Gdańskich Usług Komunalnych, którzy będą odpowiadać na pytania mieszkańców. – Jestem przekonany, że i tym razem wspólnie zdziałamy wiele dobrego. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa szkoły. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w sobotę, tym razem będzie to piątek, właśnie z myślą o zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Będzie też okazja do sprawdzenia swoich umiejętności segregowania odpadów wedle podziału na 5 frakcji, czyli papier, szkło, metal i tworzywa sztuczne, bio, resztkowe, który obowiązuje w Gdańsku od kwietnia br. – wyjaśnia Sławomir Kiszkurno, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

Zebrane odpady trafią do Zakładu Utylizacyjnego w celu odpowiedniego zagospodarowania i recyklingu. Przed udziałem w akcji należy zapoznać się z jej regulaminem, dostępnym na www.czystemiasto.gdansk.pl oraz w punktach koordynacyjnych. Akcja nie obejmuje usuwania tzw. dzikich wysypisk i odpadów niebezpiecznych – do tego celu wyznaczony są specjalne zespoły w ramach funkcjonowania służb miejskich.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content