A A A
Baner

Akcja Lato z Gdańskim Ośrodkiem Sportu

kapieliska-morskie

Duża część osób spędzająca wakacje w Gdańsku nie wyobraża sobie innego sposobu na wykorzystanie wolnego czasu niż aktywny, warto więc zaznajomić się z propozycjami Gdańskiego Ośrodka Sportu na najbliższe miesiące. Osoby w każdym wieku powinny znaleźć tutaj coś dla siebie!

Kąpieliska Morskie w Gdańsku

Oczywiście jednym z największych magnesów dla zarówno dla gdańszczan, jak i odwiedzających nasze miasto turystów są piękne, czyste i bezpieczne plaże. Sezon na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku rozpoczął się w piątek, 24 czerwca i potrwa do końca wakacji. 9 kąpielisk przekłada się na 1300 metrów linii brzegowej strzeżonej przez ratowników. A to idealna opcja na upalny, słoneczny dzień.

Więcej informacji

Siatkówka plażowa

Jeśli mowa o plażach, nieodłącznym składnikiem ich wakacyjnego krajobrazu jest siatkówka plażowa. Oprócz dużej ilości dostępnych dla plażowiczów boisk warto wspomnieć także o turniejach „plażówki”, w których można powalczyć o wartościowe nagrody. Na lato 2022 zaplanowano rozegranie czterech takich imprez.

Więcej informacji

Zajęcia z ratownictwa dla najmłodszych

Ratownicy, strzegący linii brzegowej gdańskich Kąpielisk szkoleni są od najmłodszych lat, między innymi na drodze takich inicjatyw jak Mały Ratownik i Letnia Szkoła Ratownictwa. Zajęcia obu programów odbywają się w weekendy.

Więcej informacji – Mały Ratownik

Więcej informacji –  Letnia Szkoła Ratownictwa

Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu

Jeśli zamiast ciepłej wody i palącego słońca ktoś preferuje chłodną, orzeźwiającą atmosferę basenu, warto skorzystać z letniej oferty pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu. Lato to w ich przypadku często szansa na krótkie przerwy technologiczne, ale harmonogram otwarcia basenów oraz aquaparkowy system funkcjonowania sprawiają, że korzystanie z nich jest jeszcze bardziej elastyczne, niż podczas pozostałych pór roku.

Więcej informacji

 

ekoKajak – pomóż środowisku i poznaj Gdańsk od strony wody

Pozostając wciąż w tematyce związanej z wodą, warto przypomnieć o trwającym do końca sierpnia 2022 programie ekoKajak, podczas którego w dni powszednie można wypożyczać kajaki, rowery wodne oraz inny sprzęt do poruszania się po Motławie, w zamian za proekologiczną inicjatywę sprzątania śmieci i nieczystości wzdłuż znanych szlaków wodnych. EkoKajak to klasyczny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. A Gdańsk od strony wody wygląda naprawdę imponująco. W dni świąteczne oraz weekendy warto natomiast skorzystać z komercyjnej oferty przystani Wodnej Żabi Kruk.

Więcej informacji

 

Aktywuj się w Gdańsku!

Wakacje to także okres, kiedy swojego tempa nie zwalnia program Aktywuj się w Gdańsku. Wprost przeciwnie – część zajęć zmienia swoją formułę, żeby dopasować się do letniej aury i wyższych temperatur. Nordic walking, Zumba, Petanque, Treningi piłkarskie dla dzieci czy Rodzinne gry Terenowe oraz Piesze wędrówki z rodziną? Proszę bardzo – wszystkie te spotkania odbywają się w plenerze i skierowane są do uczestników w różnym wieku. Natomiast tych, którzy mimo wszystko wolą poćwiczyć przed ekranem komputera w zaciszu własnego mieszkania, zapraszamy na facebookową grupę Aktywuj się w Gdańsku online, gdzie co tydzień pojawiają się nowe odcinki gimnastyki dla seniorów oraz jogi. Tutaj każdy znajdzie propozycję dla siebie!

Więcej informacji

 

Posted on

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

23 ℃
21 ℃
Kapielisko

13.08. Kąpiel dozwolona 9.30-17.30

Flaga

SOBIESZEWO

26 ℃
20 ℃
Kapielisko

13.08 Kąpiel dozwolona 9:30-17:30

 

Flaga

STOGI

27 ℃
19 ℃
Kapielisko

13.08 Kąpiel dozwolona 9:30 – 17:30

Flaga

JELITKOWO

26 ℃
21 ℃
Kapielisko

13.08. Kąpiel dozwolona 9.30-17.30

Flaga

ORLE

26 ℃
20 ℃
Kapielisko

13.08. Kąpiel dozwolona 9.30-17.30

 

Flaga

PIASTOWSKA

26 ℃
20 ℃
Kapielisko

13.08. Kąpiel dozwolona 9.30-17.30

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

23 ℃
21 ℃
Kapielisko

13.08. Kąpiel dozwolona 9.30-17.30

Flaga

ŚWIBNO

26 ℃
20 ℃
Kapielisko

13.08 Kąpiel dozwolona 9:30 – 17:30

 

en_GB
Skip to content