A A A
Baner

Akcja Lato z Gdańskim Ośrodkiem Sportu

kapieliska-morskie

Duża część osób spędzająca wakacje w Gdańsku nie wyobraża sobie innego sposobu na wykorzystanie wolnego czasu niż aktywny, warto więc zaznajomić się z propozycjami Gdańskiego Ośrodka Sportu na najbliższe miesiące. Osoby w każdym wieku powinny znaleźć tutaj coś dla siebie!

Kąpieliska Morskie w Gdańsku

Oczywiście jednym z największych magnesów dla zarówno dla gdańszczan, jak i odwiedzających nasze miasto turystów są piękne, czyste i bezpieczne plaże. Sezon na Kąpieliskach Morskich w Gdańsku rozpoczął się w piątek, 24 czerwca i potrwa do końca wakacji. 9 kąpielisk przekłada się na 1300 metrów linii brzegowej strzeżonej przez ratowników. A to idealna opcja na upalny, słoneczny dzień.

Więcej informacji

Siatkówka plażowa

Jeśli mowa o plażach, nieodłącznym składnikiem ich wakacyjnego krajobrazu jest siatkówka plażowa. Oprócz dużej ilości dostępnych dla plażowiczów boisk warto wspomnieć także o turniejach „plażówki”, w których można powalczyć o wartościowe nagrody. Na lato 2022 zaplanowano rozegranie czterech takich imprez.

Więcej informacji

Zajęcia z ratownictwa dla najmłodszych

Ratownicy, strzegący linii brzegowej gdańskich Kąpielisk szkoleni są od najmłodszych lat, między innymi na drodze takich inicjatyw jak Mały Ratownik i Letnia Szkoła Ratownictwa. Zajęcia obu programów odbywają się w weekendy.

Więcej informacji – Mały Ratownik

Więcej informacji –  Letnia Szkoła Ratownictwa

Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu

Jeśli zamiast ciepłej wody i palącego słońca ktoś preferuje chłodną, orzeźwiającą atmosferę basenu, warto skorzystać z letniej oferty pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu. Lato to w ich przypadku często szansa na krótkie przerwy technologiczne, ale harmonogram otwarcia basenów oraz aquaparkowy system funkcjonowania sprawiają, że korzystanie z nich jest jeszcze bardziej elastyczne, niż podczas pozostałych pór roku.

Więcej informacji

 

ekoKajak – pomóż środowisku i poznaj Gdańsk od strony wody

Pozostając wciąż w tematyce związanej z wodą, warto przypomnieć o trwającym do końca sierpnia 2022 programie ekoKajak, podczas którego w dni powszednie można wypożyczać kajaki, rowery wodne oraz inny sprzęt do poruszania się po Motławie, w zamian za proekologiczną inicjatywę sprzątania śmieci i nieczystości wzdłuż znanych szlaków wodnych. EkoKajak to klasyczny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. A Gdańsk od strony wody wygląda naprawdę imponująco. W dni świąteczne oraz weekendy warto natomiast skorzystać z komercyjnej oferty przystani Wodnej Żabi Kruk.

Więcej informacji

 

Aktywuj się w Gdańsku!

Wakacje to także okres, kiedy swojego tempa nie zwalnia program Aktywuj się w Gdańsku. Wprost przeciwnie – część zajęć zmienia swoją formułę, żeby dopasować się do letniej aury i wyższych temperatur. Nordic walking, Zumba, Petanque, Treningi piłkarskie dla dzieci czy Rodzinne gry Terenowe oraz Piesze wędrówki z rodziną? Proszę bardzo – wszystkie te spotkania odbywają się w plenerze i skierowane są do uczestników w różnym wieku. Natomiast tych, którzy mimo wszystko wolą poćwiczyć przed ekranem komputera w zaciszu własnego mieszkania, zapraszamy na facebookową grupę Aktywuj się w Gdańsku online, gdzie co tydzień pojawiają się nowe odcinki gimnastyki dla seniorów oraz jogi. Tutaj każdy znajdzie propozycję dla siebie!

Więcej informacji

 

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

16 ℃
16 ℃
Kapielisko

23.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

20 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content