A A A
Baner

Wózki-amfibie, kładki, stojaki dla rowerów – miejskie kąpieliska dbają o potrzeby wszystkich plażowiczów

W Gdańsku plaże dostępne są dla każdego. Na kąpieliskach Gdańsk Stogi oraz Molo Gdańsk Brzeźno znajdziemy bezpłatne, specjalistyczne wózki-amfibie ułatwiające transport osoby niepełnosprawnej, przy wybranych wejściach na plaże ułożono kładki, a na nich stojaki do przypięcia rowerów. Co jeszcze przygotował Gdański Ośrodek Sportu dla plażowiczów?

Na plaży w Brzeźnie [na zdj.] oraz Stogach na piasku zamontowano drewniane kładki. Dzięki nim dojedziemy wózkiem prawie do samej wody.
Na plaży w Brzeźnie [na zdj.] oraz Stogach na piasku zamontowano drewniane kładki. Dzięki nim dojedziemy wózkiem prawie do samej wody

W Gdańsku plażami zarządza Gdański Ośrodek Sportu, który stara się, aby plaże były dostępne dla każdego, bez barier i ograniczeń. GOS dba też o czystość plaż.

Już od kilku sezonów na kąpieliskach Gdańsk Stogi oraz Molo Gdańsk Brzeźno udostępniane są bezpłatnie specjalistyczne wózki-amfibie umożliwiające łatwy transport po piasku osoby niepełnosprawnej oraz kontakt z wodą. Lekki i wygodny sprzęt pozwala na niewielkie zanurzenie oraz swobodne unoszenie się na wodzie. Nad bezpieczeństwem korzystających z wózka czuwają specjalnie do tego przeszkoleni ratownicy. Wystarczy tylko zgłosić im chęć skorzystania z takiego urządzenia.

W ramach akcji „Bliżej wody”, przy wybranych wejściach na plaże ułożono też drewniane lub kompozytowe kładki pozwalające osobom niepełnosprawnym lub opiekunom z dziećmi w wózkach na łatwiejsze dotarcie praktycznie do samego morza.

Korzystać z nich mogą również posiadacze rowerów, gdyż przy kładkach znaleźć można stojaki do przypięcia jednośladów.

Wejścia na plaże, przy których znajdują się kładki oznaczone są specjalnymi tablicami z piktogramami. Gdzie ich szukać?

 

Lokalizacje kładek:

Wejścia na plaże nr: 11, 16, 26, 41, 46, 48, 50, 51, 52 (na lewo od molo oraz na prawo od molo), 53, 65, 72, 73.

Dodatkowo na wejściu nr 63 znajduje się kładka z możliwością wodowania małych jednostek pływających.

 

Codzienne sprzątanie plaż

Gdański Ośrodek Sportu odpowiada również za sprzątanie gdańskich plaż na odcinku od granicy Gdańska z Sopotem do Świbna, na długości około 23 km. Obecnie plaże sprzątane są codziennie od godzin wczesnoporonnych do wieczora.

Obejmuje to zarówno sprzątanie mechanicznie i ręczne jak też opróżnianie pojemników na śmieci w ramach bieżących potrzeb.

Firma sprzątająca ustawiła blisko 800 pojemników na śmieci. Większa ich liczba zlokalizowana jest przy wejściach na plaże oraz w obrębie kąpielisk.

Dodatkowo przy każdym kąpielisku można znaleźć pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

Przesiewanie piasku odbywać się będzie przynajmniej raz w tygodniu. Prowadzony jest stały monitoring czystości plaż.

Wszelkie przypadki zanieczyszczeń gdańskich plaż można zgłaszać pod specjalnym, całodobowym numerem telefonu (58 524 18 53).

 

 

 

Źródło: www.gdansk.pl

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content