A A A
Baner

Runmageddon Gdańsk 2021

Nieopodal Parku im. Ronalda Reagana, w Gdańsku Brzeźnie, w sobotę, 15 maja zaroi się od miłośników biegów z przeszkodami. Runmageddon Gdańsk będzie kolejną okazją do sprawdzenia swojej formy fizycznej na wymagającej trasie, na której nie zabraknie przemyślanych utrudnień. Jakie nowe przeszkody wymyślili organizatorzy? Wiele z nich związanych będzie z wodą i plażą. Niestety, kibice jeszcze nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Runmageddon Gdańsk 2021 trasa biegu i przeszkody

W sobotę 15 maja, o godz. 7.30 zaplanowano start pierwszej serii Runmageddonu Gdańsk. Miasteczko dla uczestników powstanie  przy alei Hallera, nieopodal Parku im. Ronalda Reagana. Uczestnicy, którzy zdecydowali się wystartować w formule rekrut, będą pokonywać ekstremalne trasy rano między godziną 7.30 a 14.30 lub w nocy między 21.00 a 21.45 (nocny rekrut). Ich zadaniem będzie przebiegnięcie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami, z których aż 7 stanie na plaży. Startujący w wodzie i na piasku będą: czołgać się po piasku pod kolczastymi drutami, pokonywać drewnianą ścianę stojącą w wodzie, biec pętlę z trylinką, przeciskać się między oponami oraz pływać kajakiem.

Debiutanci z formuły intro (odcinek liczący 3 km i 15 utrudnień na nim) oraz młodzież w wieku od 12 do 15 lat będą biegać po trasie planowanej dookoła Portu Brzeźno. Tam, na początek, zmierzą się z Dywanem z Opon, wespną się na 2,4 metrową Ściankę i staną twarzą w twarz z Poznańskimi Koziołkami. Następnie, zrobią pętle z belką i przeczołgają się pod Zasiekami, a na koniec pokonają zmyślne konstrukcję Runmageddonu takie jak HelikopterMulti RigKratownica i Ścianka z Opon. Formuła intro starty przewidziane ma w godzinach 17.30 -18.30, a Runmageddon Junior o 17.00. Dzieci w wieku od 4 do 11 lat, w swoich grupach wiekowych będą skakać, biegać i wspinać się na trasie liczącej 1 km z 10 przeszkodami. Wejdą do Jamy smoka, odwiedzą Tarzana, wylądują na Tybetańskim Mostku, przecisną się przez Porodówkę i wespną się na Ścianę z Opon. Ich serie zaplanowane są od godziny 10.20 do 14.00. Od 15.00 do 16.30 trwać będą starty rodzinne (family), w którym dorośli i dzieci wspólnie pokonają przeszkody dla małych i dużych.

Zapisy online trwają do czwartku, 13 maja do godziny 23.59, więc chętni mają jeszcze chwilę na decyzję o przeżyciu wspaniałej morskiej przeszkody.

– Odliczamy dni do momentu, kiedy to widzowie będą mogli wrócić do oglądania runmageddonczyków w miasteczku kibica. Niestety to jeszcze nie teraz. Runmageddon Gdańsk musi odbyć się bez kibiców – mówi Maciej Baranowski, dyrektor biegu.

W związku z obostrzeniami Runmageddon zarezerwowany jest tylko dla uczestników, pracowników organizatora i mediów akredytowanych. Każdy startujący może przybyć na teren wydarzenia nie wcześniej niż godzinę przed swoim startem. Musi nosić maseczkę zakrywającą nos i usta oraz być gotowym na pomiar temperatury.

 

 

 

 

 

źródło: dziennikbaltycki.pl

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content