A A A
Baner

Podsumowanie 34 sezonu kąpielisk morskich w Gdańsku!

Kolejne lato za nami. Gdański plaże chętnie odwiedzali zarówno mieszkańcy Gdańska, jak i turyści.

31 sierpnia zakończyliśmy sezon 2023. Przez ponad 2 miesiące na kąpieliskach zatrudnionych zostało łącznie 82 ratowników wodnych. W tym roku bezpiecznie można było kąpać się  na 9 kąpieliskach o łącznej długości 1300m – 3 kąpieliskach  na Wyspie Sobieszewskiej, 1 na Stogach oraz na 5 kąpieliskach w strefie od Brzeźna do Jelitkowa. W trakcie sezonu ratownicy podjęli 10 interwencji w wodzie oraz 98 interwencji na plaży. Zespół Ratownictwa Medycznego był wzywany w 14 przypadkach, natomiast Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wezwane było tylko 1 raz. W roku 2023 ilość zagubionych dzieci na plażach wyniosła 135, jest to o 66 zagubionych dzieci mniej niż w zeszłym sezonie.

30 czerwca oddano do dyspozycji trzecią dostępną plażę dla osób z niepełnosprawnościami, która znajduje się na wejściu nr 63 w Jelitkowie.  Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami na plaży w Jelitkowie zbliżone są do tych, które istnieją już w Brzeźnie, z wyjątkiem amfibii, która wymagałaby dodatkowej infrastruktury. Obejmują one między innymi: kładkę plażową z oznakowaniem o długości 70 metrów z poszerzeniami ułatwiającymi manewrowanie, ławki z oparciem i podłokietnikami dostosowane wysokością dla osób z ograniczoną mobilnością, przebieralnię plażową o szerokości wjazdu 90 cm z uchwytami i siedziskiem, tablice informacyjne z odpowiednim kontrastem i wielkością liter. Dodatkowo na bojach kąpieliskowych zamontowano sygnał dźwiękowy.

Piastowa-1

Błękitna Flaga, czyli międzynarodowy znak jakości przyznawany kąpieliskom i marinom, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie m.in. jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.      W sezonie 2023 otrzymały ją dwa kąpieliska  Stogi oraz Sobieszewo.

2818

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

16 ℃
16 ℃
Kapielisko

23.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

20 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content