Najmłodsi zmierzyli się w ratownictwie wodnym

Ponad czterdziestu młodych zawodników wystartowało w pierwszych Młodzieżowych Mistrzostwach w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 11 lutego 2018 roku na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu, przy ul. Chałubińskiego 13. Część z nich przygotowywała się do startu podczas Zimowej Szkoły Ratownictwa.
Klasyfikacja zawodników była prowadzona w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-14 lat oraz 15-18 lat, w klasyfikacji damskiej i męskiej.

Najmłodsi prezentowali swoje umiejętności w trzech konkurencjach, natomiast najstarsi zawodnicy rywalizowali w aż czterech:
• 50 m z przeszkodami,
• 50 m holowanie manekina,
• 25/50 m kraulem ratowniczym,
• wyścig australijski.

Zawodnicy mierzyli się z konkurencjami wymagającymi dużej siły i umiejętności ratowniczych na wysokim poziomie – sam manekin do holowania waży około 70kg, czyli nieraz 2 razy więcej niż młody uczestnik. Młodzieżowa kadra przyszłych ratowników pokazała na jak wiele ją stać!

Tym bardziej cieszy nas fakt, iż na starcie stawili się zawodnicy z całej Polski, a wśród nich reprezentanci z województwa pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Nie zabrakło również kibiców, którzy śledzili pełne emocji zawody z trybun pływalni.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

8-11 lat (dziewczynki):
1. Kamińska Oliwia – Gdańskie Ratownictwo Wodne,
2. Bożomańska Alicja – Osrołęckie WOPR,
3. Suska Zuzanna – Sztutowo,

8-11 lat (chłopcy):
1. Michałowski Jan – Sport Plus Nowy Dwór Mazowiecki,
2. Szczotka Antoni – Gozdawa,
3. Tomczyk Adrian – Gdańskie Ratownictwo Wodne,

12-14 lat (dziewczynki):
1. Bożomańska Julia – Osrołęckie WOPR,
2. Grzegorzewska Michalina – Sport Plus Nowy Dwór Mazowiecki,
3. Gumińska Diana – Sport Plus Nowy Dwór Mazowiecki,

12-14 lat (chłopcy):
1. Majkowski Rafał – Ostrołęckie WOPR,
2. Woźny Oskar – Gdańskie Ratownictwo Wodne,
3. Mejewski Aleksander – Sport Plus Nowy Dwór Mazowiecki,
3. Tarnawski Jakub – Gdańskie Ratownictwo Wodne,

15-18 lat (dziewczynki):
1. Chlebicka Zuzanna – Junoszyno,

15-18 lat (chłopcy):
1. Koziński Daniel – Gdańskie Ratownictwo Wodne,
2. Misztal Mikołaj – Gdańskie Ratownictwo Wodne,
3. Gumiński Gabriel – Sport Plus Nowy Dwór Mazowiecki.

Pełne wyniki:
kategoria 8-11 lat (42.27 KB)
kategoria 12-14 lat (40.41 KB)
kategoria 15-18 lat (20.7 KB)

Mistrzostwa przeznaczone były dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 8 do 18 lat. Celem tych zawodów jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja ratownictwa wodnego i pływania, jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej.

Więcej zdjęć na profilu fb »

Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne przy współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

MOLO BRZEŹNO

20 ℃
21 ℃

04.08 Kąpiel dozwolona 9:30-17.30

SOBIESZEWO

20 ℃
20 ℃

04.08 Kąpiel dozwolona 9:30 – 17:30

STOGI

23 ℃
20 ℃

04.08 Kąpiel dozwolona 9:30 – 17:30

JELITKOWO

20 ℃
21 ℃

04.08 Kąpiel dozwolona 9:30-17:30

ORLE

20 ℃
20 ℃

04.08 Kąpiel dozwolona 9:30-17:30

KLIPPER

20 ℃
21 ℃

04.08  Kąpiel dozwolona 9:30-17:30

DOM ZDR. BRZEŹNO

20 ℃
21 ℃

04.08 Kąpiel dozwolona 9:30 – 17:30

ŚWIBNO

20 ℃
20 ℃

04.08 patrol ratowniczy 9:30 – 17:30

pl_PL