A A A
Baner

Młoda gdańszczanka z czterema medalami Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym

IMG_7100

Od 28 do 29 maja 2022 roku na pływalni olimpijskiej Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rywalizowali najlepsi ratownicy wodni z całej Polski. Podczas 55. Letnich Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym około 200 osób z 19 drużyn z całej Polski zmierzyło się w 6 konkurencjach indywidualnych i 5 zespołowych w czterech kategoriach wiekowych: Młodzik (12-13 lat), Junior Młodszy (14-15 lat), Junior (16-17 lat) i Open (powyżej 18 lat).

Miasto Gdańsk, w ramach Gdańskiej Sekcji Ratownictwa Sportowego Gdańskiego Ratownictwa Wodnego, reprezentowało 5 zawodniczek: Anna Giers w kategorii Młodzik, Weronika Markiewicz i Julia Zwara w kategorii Junior Młodszy oraz Kinga Chacińska i Maja Klofczyńska w kategorii Junior. Wśród Panów reprezentantem naszego miasta był Adrian Tomczyk w kategorii Junior Młodszy.

Dużym sukcesem zakończyły się starty 14-letniej Weroniki Markiewicz. Młoda gdańszczanka zakończyła zawody z trzema złotymi medalami, zostając zarazem potrójnym mistrzem Polski w ratownictwie wodnym. Ponadto pobiła rekord Polski w konkurencji 100m ratowanie kombinowane, otrzymując jednocześnie brązowy medal w kategorii Open, czyli 3 miejsce w klasyfikacji wśród wszystkich kategorii wiekowych tej konkurencji. Powyższe osiągnięcia dały Weronice tytuł najlepszej zawodniczki w Polsce, która wygrała całą klasyfikację generalną kategorii Junior Młodszy.

IMG_7093

Ciekawostką jest, że Weronika swoją pierwszą wygraną w zawodach ratowniczych odniosła już w 2019 roku podczas Młodzieżowych Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym, w kategorii 8-11 lat, czyli zawodów ratowniczych organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Wszyscy nasi reprezentanci zaczynali swoją przygodę z ratownictwem podczas bezpłatnych projektów organizowanych lub współorganizowanych przez Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Kąpieliska Morskie Gdańsk – Zimowa Szkoła Ratownictwa, Aktywuj się w Ratownictwie, czy Letnia Szkoła Ratownictwa.

Dla wszystkich uczestników z Gdańska udział w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym był debiutem. Większość zawodników w swoich koronnych konkurencjach zajmowała miejsca blisko podium. Trzeba zaznaczyć, że jest to drużyna bardzo młoda, z szansą na większe sukcesy w najbliższej przyszłości.

Relacja video i wyniki dostępne na lifetiming.pl

Już w następną niedzielę, 5 czerwca 2022, zmagania Gdańskiej Sekcji Ratownictwa Wodnego będzie można zobaczyć podczas II rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, na pływalni Chełm, przy ul. Chałubińskiego 13. Zawody rozgrywane są w IV rundach, w czterech miastach naszego województwa. W tym roku są to Reda, Gdańsk, Słupsk i Sopot. Dzięki zmianie zasad w zawodach mogą brać udział uczestnicy od 10 roku życia, a w szczególnych wypadkach także młodsi.

Poniżej widać Weronikę (złoty czepek) na 4 torze, w konkurencji 100m z przeszkodami, płynie po pierwsze złoto.


Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

16 ℃
16 ℃
Kapielisko

23.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

20 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content