A A A
Baner

Lato pełne atrakcji na gdańskich plażach

Dni robią się coraz dłuższe, temperatury coraz wyższe, a to oznacza jedno – lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Młodzież szkolna cieszy się z nadchodzącego wypoczynku, a osoby pracujące właśnie na lipiec i sierpień planują sobie urlopy. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się, jak spożytkuje ten wyjątkowy czas, powinien zapoznać się z letnią ofertą Gdańskiego Ośrodka Sportu. Każdy znajdzie tu bowiem coś dla siebie!

Tegoroczny sezon kąpieliskowy w Gdańsku rozpocznie się wcześniej, niż w latach ubiegłych, bo już 19 czerwca. Tego dnia ratownicy pojawią się na wszystkich ośmiu kąpieliskach, jakie na ten rok przygotował zarządzający plażami Gdański Ośrodek Sportu. Te będą czynne do 31.08 w godzinach 9.30-17.30. Codzienną obsadę ratowniczą zapewniać będzie około 70 osób. Planując kąpiel należy wybierać te miejsca, gdzie pracują ratownicy, ponieważ właśnie tam jest najbezpieczniej. Ratownicy w swojej codziennej pracy będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt w postaci m.in. szybkich łodzi motorowych, skuterów wodnych z platformą do transportu osoby poszkodowanej czy defibrylatorów. Ponadto, w Brzeźnie funkcjonuje całodobowe Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego. Dyżurują w nim ratownicy, którzy są gotowi do podjęcia działań również poza okresem otwarcia kąpielisk.

Od lat niezmiennie ogromną popularnością cieszy się wypoczynek na Gdańskich Kąpieliskach Morskich. GOS dba nie tylko o to, żeby pobyt nad wodą był bezpieczny, ale i ciekawy. Aktywnie można spędzić czas między innymi na jednym z dwudziestu sześciu boisk do sportów plażowych, a z tych przy Molo w Brzeźnie można korzystać również po zmroku, przy sztucznym oświetleniu. Jelitkowo oferuje plażową siłownię i plac zabaw (wejście numer 63), dzieci znajdą wiele atrakcji również w Brzeźnie (wejście 51). Po raz kolejny obok Molo stanie również Stadion Letni, gdzie będzie można śledzić zmagania w praktycznie wszystkich plażowych dyscyplinach sportu na najwyższym, krajowym poziomie. Plażowa biblioteka z kolei to już taki gdański klasyk, który na stałe wpisał się w klimat Kąpielisk Morskich. Ze wszystkich tych atrakcji można korzystać bezpłatnie.

Warto zwrócić uwagę także na organizowane przez GOS imprezy jedno lub kilkudniowe, których w okresie wakacyjnym nie zabraknie. W czerwcu, lipcu i sierpniu korzystamy ze słońca i możliwości, które niosą wyższe temperatury. W tym czasie odbędą się miedzy innymi: Triathlon Gdańsk, Zawody Nordic Walking, Maraton Zumba Fitness na plaży, Festyn „Aktywuj się”, zawody Sailfish Open Water Gdańsk czy różnego rodzaju regaty i imprezy żeglarskie. Stanowią one świetną alternatywę, uzupełnienie bądź odmianę dla zajęć cyklu „Aktywuj się w Gdańsku”, odbywających się jesienią, zimą i wiosną. Informacje dotyczące poszczególnych imprez oraz akcji można znaleźć w naszym Kalendarzu wydarzeń.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Biala flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

16 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

20 ℃
16 ℃
Kapielisko

24.06.2024

Kąpiel dozwolona

9:45-17:15

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content