Z końcem wakacji Gdański Ośrodek Sportu zakończył realizację zalążkowego projektu unijnego, którego celem było stworzenie wstępnej koncepcji dla przyszłego regularnego projektu związanego
z zarządzaniem kąpieliskami w kilku kluczowych obszarach.
Działania projektu skupiły się na organizacji dwóch międzynarodowych spotkań partnerów
z potencjalnymi interesariuszami oraz beneficjentami, a także na finałowych warsztatach transgranicznych.
Pierwsze spotkanie odbyło się w maju w Kłajpedzie. Gospodarzami spotkania był Uniwersytet
w Kłajpedzie. Wspólnie z partnerami oraz litewskimi reprezentantami organizacji zainteresowanych tematyką projektu zdefiniowaliśmy obszary, na których regularny projekt mógłby się skupić. W opinii zespołu projektowego obszarami wymagającymi „zaopiekowania” okazały się: dostępność kąpielisk, bezpieczeństwo nad wodą, ekologiczne aspekty zarządzania kąpieliskami oraz innowacje w tym zakresie.
Kolejne, czerwcowe spotkanie zorganizowane przez duńskich partnerów z Roskilde Business College odbyło się na Bornholmie. Reprezentanci GOS podczas wizyt studyjnych spotkali się pracownikami Gminy Bornholm, Stowarzyszeniem „Local Action Group”, przedstawicielami szkół publicznych oraz organizacją edukacyjną Kampus Bornholm.
Z końcem czerwca GOS gościł partnerów projektu oraz jego interesariuszy na transgranicznych warsztatach. Pierwszy dzień spotkania w Gdańsku poświęconych był sesjom networkingowym oraz warsztatom moderowanym przez zaproszonych ekspertów z dziedzin dostępności, bezpieczeństwa, ekologii i innowacji. Kolejnego dnia zaproszeni goście odbyli wizyty terenowe związane z oficjalnym otwarciem kąpielisk w Gdańsku.
Ostatnie robocze spotkanie partnerów odbyło się on-line w połowie sierpnia. Jego owocem, a zarazem rezultatem całego projektu jest koncepcja przyszłego regularnego projektu BeConSEA, o którego realizację i dofinansowanie GOS planuje aplikować w trzecim naborze wniosków w Programie Interreg South Baltic 2021-2027.
Galeria zdjęć: