A A A
Baner

Gdańska Eko Strefa na Jarmarku św. Dominika

Główną ideą wydarzenia jest zebranie w jednym miejscu jednostek miejskich, które tworzą projekty i kampanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju. W tym roku piknik odbędzie się na skwerze Heweliusza w ostatni weekend Jarmarku św. Dominika 2022 r.

Spotkanie z Eko Strefą ma zaznajomić mieszkańców z działaniami realizowanymi przez miasto na rzecz ochrony środowiska, propagować życie w idei zero waste oraz less waste, aby zapobiegać powstawaniu odpadów u samego ich źródła, a jak już powstaną, edukować jak świadomie i odpowiedzialnie z nimi postępować.

W specjalnie zaaranżowanej zielonej przestrzeni na Skwerze Heweliusza z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W ramach Gdańskiej Eko Strefy pojawi się cała masa ekologicznych warsztatów kierowanych zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników wydarzenia, podczas których będzie można wykonać ekologiczne produkty dla siebie i zabrać je ze sobą do domu. Zaprezentowany zostanie cały wachlarz porad, możliwości, pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczący sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów, oraz dbania o środowisko.

Zapraszamy na nasze stoisko

Swoje stoisko wystawi również Gdański Ośrodek Sportu. Będzie można znaleźć tam gry i zabawy dla dzieci o tematyce proekologicznej. Zaprezentowane zostaną informacje o bezpiecznych i czystych plażach. Będzie można dowiedzieć się czym jest Błękitnej Flaga, która powiewa na plaży oraz na przystaniach żeglarskich, jak dbamy o ochronę ptaków, ssaków morskich oraz terenów chronionych.

Spektakl Kierunek Ziemia

W programie na scenie wystąpi Miejski Teatr Miniatura ze specjalnie stworzonym edukacyjnym spektaklem pt. Kierunek Ziemia, znane blogerki zero waste opowiedzą o swoim stylu życia, zobaczyć będzie można na żywo jak zdrowo i smacznie ugotować coś z pozostałości, które zostały nam w lodówce, obejrzeć występ taneczny, czy też zrelaksować się przy spokojnej muzyce.

Ponad to organizowane będą aktywności na świeżym powietrzu, quizy, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty zero waste, zielarskie, a także zaprezentowany zostanie bogaty program przygotowany przez jednostki miejskie.

W pikniku wezmą udział m.in.: Wydział Gospodarki Komunalnej, Zakład Utylizacyjny, Gdańskie Wody, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańskie Usługi Komunalne, PreZero, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańskie ZOO, Straż Miejska – Eko Patrol, Port Czystej Energii, Hevelianum, Hotel Scandic, Studio tańca Dominiki Peszel „Siemanko”, Ziemiosfera, TIER i inni.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na Facebooku: Gdańska Eko Strefa #Czyste Miasto Gdańsk | Facebook

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content