A A A
Baner

Gdańsk liderem programu Błękitna Flaga

Zbliżający się sezon wakacyjny i turystyczny będzie kolejnym, podczas którego w Gdańsku będzie powiewało dziesięć Błękitnych Flag. Cztery z nich otrzymały przystanie żeglarskie. Sześć wyróżnień zostało przyznanych kąpieliskom morskim. Dodatkowo kąpielisko Klipper Jelitkowo rozpoczęło pilotaż programu, który pozwoli na uzyskanie tego certyfikatu w kolejnych latach.

W nadchodzącym sezonie Gdańsk będzie się szczycił dziesięcioma certyfikatami Błękitnej Flagi. Ten symbol międzynarodowego wyróżnienia poświadczającego najwyższą jakość będzie można spotkać na gdańskich kąpieliskach oraz przystaniach żeglarskich. To duży prestiż, który przekłada się również na poczucie bezpieczeństwa dla turystów oraz gdańszczan odpoczywających nad wodą. Jest potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania bezpieczeństwem, ekologią i infrastrukturą dla tego typu obiektów.

Charakterystyczne Błękitne Flagi będą powiewały na kąpieliskach: Jelitkowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo oraz Orle. Ponadto kąpielisko Klipper Jelitkowo rozpoczęło pilotaż, który w przypadku spełnienia wymogów programu w nadchodzącym sezonie letnim, pozwoli na uzyskanie wyróżnienia na kolejny rok. Wśród wyróżnionych przystani znalazły się: Marina Gdańsk, Żabi Kruk, Sienna Grobla oraz Tamka.

Od wielu lat konsekwentnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu pracujemy nad tym, żeby nasze Gdańskie plaże były najczystszymi i najbezpieczniejszymi plażami w kraju. Potwierdzeniem tego są kolejny raz przyznane Błękitne Flagi oraz tłumy mieszkańców i turystów spędzających wolny czas w Brzeźnie, Jelitkowie, na Stogach czy też na Wyspie Sobieszewskiej – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Od ponad 10 lat gdańskie kąpieliska morskie przez Gdański Ośrodek Sportu uczestniczą w programie „Błękitna Flaga”. Jest to międzynarodowy program zainicjowany w 1985 r. przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Kopenhadze. Celem programu jest wyróżnianie zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju kąpielisk i marin. W ciągu ostatnich lat program Blue Flag stał się certyfikatem rozpoznawanym oraz respektowanym na arenie międzynarodowej.

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie:

•              Jakości wody

•              Działań na rzecz edukacji ekologicznej

•              Zarządzania środowiskowego

•              Bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług

W ubiegłorocznym sezonie letnim Miasto Gdańsk mogło szczycić się aż dziesięcioma takimi wyróżnieniami. Wart podkreślenia jest fakt, że w 2017 roku, podczas audytu przedstawicieli Błękitnej Flagi, kąpielisko Gdańsk Stogi otrzymało rzadko przyznawaną notę „excellence”. Dzięki temu Gdańsk znalazł się w gronie najlepszych plaż na świecie.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

SOBIESZEWO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

STOGI

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

JELITKOWO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

ORLE

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Flaga

ŚWIBNO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Zapraszamy w sezonie 2023

Translate »
Skip to content