A A A
Baner

Ferie w Gdańsku bez nudy!

Ferie zimowe w szkołach województwa pomorskiego rozpoczynają się już 27 stycznia 2018 roku. W przygotowanej przez władze Gdańska ofercie nie zabraknie półkolonii w szkołach, zajęć sportowych, plastycznych i teatralnych. Bogatą i atrakcyjną ofertę przygotował również Gdański Ośrodek Sportu, z popularnym „Basenem za zeta” na czele.

Warunkiem uczestnictwa we wszystkich wyżej wymienionych zajęciach jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów prawnych) lub zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zajęciach.

BASEN ZA ZETA

„Basen za zeta” należy do najpopularniejszych punktów programu ferii z Gdańskiego Ośrodka Sportu. Co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodych gdańszczan. W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (szkoły podstawowe i gimnazja) będą mogły korzystać z Pływalni Chełm /ul. Chałubińskiego 13/ oraz Pływalni Osowa (ul. Siedleckiego 14) za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Obowiązywać będą wejścia o pełnych godzinach, każde na 45 minut. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników.

RODZINNE PŁYWANIE

Ze specjalnej oferty na pływalniach będą mogły skorzystać również rodziny. Od 19 stycznia do 11 lutego w określonych godzinach wstęp dla min. jednej osoby dorosłej plus dziecka będzie kosztował zaledwie 5 PLN od osoby.

Dostępne godziny – Pływalnia Chełm
• od poniedziałku do piątku – 17:20, 18:00, 19:20, 20:00
• sobota – 9:40, 10:20, 11:00, 11:40, 12:20, 13:00
• niedziela 11:40, 12:20, 13:00, 15:00, 15:40, 16:20
Dostępne godziny – Pływalnia Osowa
• od poniedziałku do piątku – 16:00-22:00

RELAKS I REGENERACJA W SAUNIE

Poznaj moc relaksu i regeneracji podczas seansów w saunie suchej. Zapraszamy wszystkich na promocyjne (bezpłatne) seanse w saunie suchej uruchomionej na Pływalni Chełm. Podczas spotkania osoba prowadząca seans będzie polewała kamienie wodą z aromatem i mieszała powietrze dużym wachlarzem oraz ręcznikiem. Użycie specjalnych technik wachlowania będzie prowadziło do spotęgowania odczuwania ciepła i wzmożenia dobroczynnego działania temperatury na organizm. Po seansach dokładnie schłodzimy ciało i zrelaksujemy się na leżakach przy gorącej herbacie. Gorąco polecamy!

Seanse dostępne w dniach: 30 stycznia oraz 2, 4, 6, 9, 11 lutego w godzinach: wtorek i piątek 20:00; niedziela 19:00. Czas trwania do 60 minut. Limit: 8 osób. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja: elektronicznezapisy.pl/event/2383.html.

ZIMOWA SZKOŁA RATOWNICTWA

Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta przeznaczona dla młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat. Bezpłatne zajęcia na Pływalni Chełm odbywać się będą podczas ferii zimowych, od poniedziałku do piątku. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa i bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów ratownictwa wodnego oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram: I grupa – 14:00-15:00, II grupa – 15:00-16:00
Limit: 30 osób duża niecka, 15 osób mała niecka
Formularz zgłoszeniowy: Link do formularza „Zimowa Szkoła Ratownictwa”

MAŁY RATOWNIK

„Zimowa szkoła ratownictwa – mały ratownik” to zajęcia skierowane do dzieci nieumiejących pływać oraz chcących doskonalić podstawowe umiejętności pływackie. Dopuszczalny wiek uczestników: od 7 do 12 lat. Zajęcia odbywać się będą na małej niecce Pływalni Osowa i skupią się na nauce pływania, przeplatanej elementami zabawowymi z ratownictwa wodnego. Każdy rodzic, który chce zapisać dziecko na zajęcia powinien wypełnić formularz dostępny pod adresem. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Małego Ratownika. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram: I grupa – 14:00-14:40; II grupa – 14:40-15:20; III grupa – 15:20-16:00
Limit: 15 osób – mała niecka

HOKEJ PODWODNY

W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 10-15 lat na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu Pływalni Chełm! Na miejscu możliwe jest wypożyczenie sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka) w ilości ograniczonej, zalecane jest więc posiadanie własnego. Sprzęt do gry w hokeja podwodnego zapewnia organizator. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka. Z zajęć można skorzystać w godzinach 15:00 – 15:45. Obowiązuje limit 15 osób. Zapisy – elektronicznezapisy.pl/event/2380.html.

NURKOWANIE

Centrum Nurkowe Tryton zaprasza w dniach 29, 31 stycznia oraz 2, 5, 7 lutego na Pływalnię Chełm na zajęcia basenowe w pełnym aqualungu. Zajęcia prowadzone w godzinach 10:00 – 11:45 adresowane są wyłącznie dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Nurkowanie w basenie ma za zadanie zapoznanie dzieci ze światem podwodnym, sprzętem i zasadami poruszania się pod wodą. Sprzęt wykorzystywany do nauki najmłodszych jest dostosowany do ich wzrostu. Butle, ustniki automatu oraz skafandry są odpowiednio małe, tak aby nie sprawiały kłopotu w nauce. Spotkanie składa się z krótkiej części teoretycznej, pływania w basenie i zajęć podwodnych. Planowany czas przeznaczony na szkolenie to około 90 minut, z którego około 45 min. to zajęcia nurkowe. Uczestnictwo w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 8 osób. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.cn-tryton.pl.
Wymagania:
• umiejętności pływackie (dowolną techniką, na poziomie podstawowym)
• strój pływacki + czepek
• koszt 1 PLN
• pomoc rodziców na powierzchni (proszę zabrać ze sobą obuwie basenowe)

AKTYWNE FERIE Z LECHIA TENNIS CLUB

W dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Lechia Tennis Club, przy ul. Traugutta 29. Zaplanowaliśmy aktywny program sportowo-rekreacyjny (tenis, sparingi tenisowe z rówieśnikami, unihokej, piłka nożna i inne), zabawy i animacje, zajęcia edukacyjne (gry i zabawy integracyjne, gry planszowe, konkursy). Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie zmiennego obuwia oraz stroju sportowego. Sprzęt zapewnia organizator. Zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza internetowa rejestracja – elektronicznezapisy.pl/event/2381. Na każde z zajęć obowiązuje limit 10 osób.

Godziny zajęć: 10:00 – 11:00 oraz 13:00 – 14:00

TRENINGI JUDO

SGKS Wybrzeże zaprasza w dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7-16 lat na zajęcia judo. Spotkania z trenerami klubu odbywać się będą w Hali Sztuk Walki przy ul. Traugutta 29 w godz. 10:00- 11:00 oraz 16:00 – 17:00. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie stroju sportowego z długim rękawem i długą nogawką. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy po nr. tel.: 605 – 086 – 353.

FERIE NA ZARUSKIM

Masz ukończone 12 lat i interesujesz się tematyką morską? Jeśli tak, zapraszamy w dniach 29.01–1.02 oraz 5–8.02 na zajęcia organizowane przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Oprócz warsztatów żeglarskich które będą się odbywać w budynku Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, będziemy mieli okazję poznać wybrane ekspozycje muzealne. Wybierzemy się też na jacht szkolny „Generał Zaruski” oraz statek-muzeum SS „Sołdek”. Zajęcia są bezpłatne i aby wziąć w nich udział wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony www.zaruski.pl, wypełnić go i wysłać na adres mailowy: piotr.krolak@sportgdansk.pl. Na każde z zajęć obowiązuje limit 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. W programie:

• podstawy nawigacji – praca z mapą, nanoszenie pozycji geograficznej, wyznaczanie kursu drogi
• pogoda na morzu – czy można uciec przez sztormem?
• zapoznanie z żaglowcem „Generał Zaruski” – historia, budowa, eksploatacja
• poznanie tradycji i zwyczajów żeglarskich
• bezpieczeństwo na morzu
• filmy żeglarskie
• atrakcje dostępne w obiektach Narodowego Muzeum Morskiego
• propozycje żeglarskie na sezon 2018 – popłyń z nami w rejs!
Informacje organizacyjne będą wcześniej publikowane na stronie www.zaruski.pl oraz profilu Facebook żaglowca „Generał Zaruski”.

PIŁKA NOŻNA

Ferie piłkarskie z Klubem FC Sport Park w dniach 29.01–02.02 oraz 5–9.02 to sportowe przygody, w których dzieci poprzez śmiech i świetną zabawę, poznają podstawy zasad i technik grania w piłkę nożną. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiększenia swojego poziomu świadomości nt. historii piłki nożnej, a także zwiększyć umiejętności pracy grupach. Treningi odbywać się będą na specjalnie przygotowanym boisku, dysponującym pełnym ogrzewaniem i zadaszeniem, znajdującym się przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 13. Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach 09:00 – 10:00! Na zajęciach wymagane jest obuwie zmienne oraz strój sportowy. W związku z ograniczoną ilością miejsc – 15 osób, konieczna jest wcześniejsza internetowa rejestracja – elektronicznezapisy.pl/event/2382.html.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content