Absolutny rekord frekwencji otworzył nowy sezon

Tegoroczna, szósta już edycja rozgrywanego na plaży w Brzeźnie Nikon Cup, przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. W każdą niedzielę wakacji, na trzech boiskach siatkówki plażowej, można śledzić zaciętą rywalizację zespołów w Kategorii Open i zawodników z rocznika 1999 i młodszych.

Pula nagród w wysokości 20.000 złotych i aparaty fotograficzne dla najlepszych zawodników turnieju, stanowią niewątpliwą zachętę do wzięcia udziału w rywalizacji. Nikon Cup, dla startujących w nim uczestników, to jednak przede wszystkim doskonała okazja do rozegrania wielu wartościowych spotkań i przygotowania się do sezonu halowego.

Wpisany na stałe w kalendarz siatkarskich imprez turniej, oprócz wieloletnich uczestników, co roku przyciąga nowych, chcących spróbować swych sił w Gdańsku siatkarzy plażowych. Wszystko to dzięki wysokiemu poziomowi rozgrywek i gorącej, towarzyszącej wydarzeniu atmosferze.

Wczorajsze, inauguracyjne zmagania, ze względu na utrudniający momentami grę silny wiatr, wymagały od zawodników wykazania się doskonała techniką i najwyższym poziomem umiejętności, zapewniając tym samym wiele emocji.

W Kategorii Open, podczas rywalizacji 34 duetów, w tym jednej pary mieszanej, triumfy święcili Jakub Sulima i Marcin Końpa, wyprzedzając Pawła Pietrewicza i Marka Rogińskiego. Trzecie miejsce należało do Mateusza Chyla i Marcina Radziewicza.

Zwycięstwo w rywalizacji roczników 1999 i młodszych wywalczyli Bartosz Weber i Szymon Trojański, na co dzień zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk, którzy pokonali ostatecznie klubowych kolegów Jakuba Krauta i Dawida Pawluna. Za nimi uplasowali się Błażej Baryła i Mikołaj Lange z GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Kolejna nadziela na plaży w gdańskim Brzeźnie należeć będzie do pań. Zmierzą się one w specjalnie dla nich dedykowanej rozgrywce, dostarczając widzom z pewnością wielu pięknych momentów.

Dodano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − 5 =

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

MOLO BRZEŹNO

Zapraszamy w sezonie 2021.

SOBIESZEWO

Zapraszamy w sezonie 2021.

STOGI

Zapraszamy w sezonie 2021.

JELITKOWO

Zapraszamy w sezonie 2021.

ORLE

Zapraszamy w sezonie 2021.

KLIPPER

Zapraszamy w sezonie 2021.

DOM ZDR. BRZEŹNO

Zapraszamy w sezonie 2021.

ŚWIBNO

Zapraszamy w sezonie 2021.

pl_PL