A A A
Baner

2w1, czyli “Gdańska Szkoła pod Żaglami” podczas “The Tall Ships Races”

Wyjątkowa propozycja dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Najważniejsze wydarzenie żeglarskie sezonu i najdłuższy rejs w naszym kalendarzu. Tym razem “Gdańska Szkoła pod Żaglami” zabierze młodzież na dwa ostatnie etapy światowej sławy regat “The Tall Ships Races” organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenie edukacji żeglarskiej STI. 16-dniowy rejs, dwa wyścigi, ze stolicy Estonii Tallina do stolicy Wysp Alandzkich Mariehamn i stamtąd najdłuższy finałowy etap do Szczecina.

Gdańska Szkoła pod Żaglami” to najdłuższy w sezonie rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw „Generała Zaruskiego”, zapisanych w historii polskiego jachtingu (Narvik, Spitsbergen).

“The Tall Ships Races” to natomiast impreza jedyna w swoim rodzaju. Łącząca w sobie żeglarstwo, przyjaźń, młodość, turystyczne i rozrywkowe atrakcje oraz regatowe emocje. A gdy dodamy do tego kumulację obecności najpiękniejszych żaglowców i jachtów świata, to moc wrażeń i wspomnień jest gwarantowana!

Połączenie ww. przedsięwzięć w jednym rejsie daje nam gotowy przepis na przygodę życia! Ten 16-dniowy rejs będzie dla młodzieży niepowtarzalną okazją, by w doborowym towarzystwie zdobywać żeglarskie szlify i kształcić się w ramach “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”. A i atrakcji turystycznych nie zabraknie, bo już sama stolica urokliwych Alandów to mekka żeglarstwa, za sprawą legendarnego statku-muzeum “Pommern”, swego czasu jednego z najszybszych żaglowców transportowych świata.

W morzu, oprócz ścigania się, realizować będziemy wielopoziomową edukację przez przygodę i doświadczanie. Zadbamy o wyposażenie młodzieży w niezbędną wiedzę żeglarską, przyrodniczą i humanistyczną. Budowa żaglowca, obsługa takielunku, podstawy nawigacji i meteorologii, morskie tradycje i obyczaje oraz postać gen. Mariusza Zaruskiego – prekursora wychowania morskiego Polaków, to tylko niektóre propozycje z bogatego programu edukacyjnego szkoły, który współtworzą sami załoganci. Nie możemy się już doczekać, o jaki materiał wzbogacony zostanie on w tegorocznej edycji. Mamy też nadzieję, że emocje towarzyszące wyścigom oraz żeglarska wiedza zdobywana na bieżąco w czasie rejsu, przełożą się na zadowolenie załogi z wyników uzyskanych podczas regat.

Zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na 1 stronie A4, należy dostarczyć do 18.04.2021 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny, jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych portów, prezentacja multimedialna z wybranej tematyki, zabawa integracyjna itp.). A zatem, pióra w dłoń, klawiatury komputerowe na start i do dzieła!

Rejs wystartuje w sobotę 17.07.2021 r. w Tallinie. Rozpoczniemy go od przygotowań rejsowych, niezbędnych szkoleń oraz zwiedzania miasta. Rejs zakończy się 1.08.2021 r. w Szczecinie, skąd młodzież wróci do swoich domów, ale już nie na pokładzie żaglowca, ponieważ “Generał Zaruski” popłynie ze Szczecina w swój kolejny rejs z nową załogą szkolną.

W rejsie weźmie udział 20 szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły znajdziecie w regulaminie oraz prezentacji programu “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami” (pliki do pobrania po lewej stronie).

Niezbędnym wymogiem organizatora “The Tall Ships Races” umożliwiającym wzięcie udziału w regatach jest ukończenie 15 roku życia w momencie zamustrowania na statek w dniu 17.07.2021 r. Prosimy mieć to na uwadze podczas składania swoich zgłoszeń w procesie rekrutacji.

WAŻNE! Z uwagi na niepewną w dalszym ciągu sytuację związaną z pandemią koronawirusa i obostrzenia sanitarne, należy liczyć się z ewentualnością różnych decyzji organizatora regat, które mogą wpłynąć na przebieg imprezy lub nawet jej odwołanie. Należy mieć także na uwadze fakt, iż w związku z przepisami sanitarnymi w państwach/portach goszczących uczestników zlotu, wymagane mogą być od uczestników zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Jeśli taki wymóg się pojawi, będziemy Państwa informować.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content