A A A
Baner

Udana inauguracja lipcowych turniejów siatkówki plażowej

Równo 20 par wystartowało w pierwszym z czterech lipcowych turniejów siatkówki plażowej, które Gdański Ośrodek Sportu organizuje w pobliżu Molo w Brzeźnie. Po zaciętej walce na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Jetke i Jan Krasiński, którzy w decydującym starciu pokonali Macieja Mozola i Bartłomieja Więckiewicza.

Przy czterdziestu uczestnikach oraz pięciu boiskach do dyspozycji sędzia główny zdecydował się na rozegranie zawodów systemem brazylijskim. To gwarantowało każdej parze co najmniej dwa spotkania do rozegrania.

 

Chcemy, żeby każdy sobie pograł. Poza tym w tych okolicznościach jest to system najbardziej sprawiedliwy, ponieważ nie ma par rozstawionych, więc teoretycznie dwie najlepsze mogły na siebie trafić zaraz w pierwszej rundzie. W przypadku porażki zawodnicy rywalizują po prawej stronie turniejowej „drabinki” i mogą jeszcze nawet wygrać całe zawody. Taka sytuacja nie raz już się zdarzała – mówił sędzia główny zawodów, Konrad Wysocki, zaznaczając również, że w kolejnych imprezach najprawdopodobniej cztery najlepsze pary poprzedniego turnieju zostaną rozstawione.

 

Poziom zmagań był wysoki, chociaż zróżnicowany, więc nawet w pierwszych rundach nie było spotkań jednostronnych, a na każdym z pięciu boisk trwała walka. W imprezie wzięli udział głównie zawodnicy z trójmiasta i okolic. Nie zabrakło miejscowych specjalistów od gry na piachu oraz wychowanków klubów siatkarskich, takich jak na przykład Trefl Gdańsk.

 

Dla mnie to super okazja, żeby spotkać się ze znajomymi i kolegami, tym bardziej, że aktualnie studiuję i gram w siatkówkę w Stanach Zjednoczonych. To także szansa, żeby podszlifować niektóre elementy gry, które mogę potem wykorzystać na parkiecie. To także świetny trening nóg, oraz okazja żeby pograć o stawkę, bo nagrody są fajne. Wychodząc na boisko zawsze walczę o zwycięstwo – mówi Maciej Ptaszyński, który w zawodach wystąpił w parze z Igorem Kopciem.

 

Para Kopeć-Ptaszyński zajęli w turnieju czwarte miejsce, przegrywając w „małym finale” 18 do 21 z duetem Jan Sobstyl i Damian Gil. Natomiast w meczu o zwycięstwo w całej imprezie Jakub Jetke i Jan Krasiński nie dali szans Maciejowi Mozolowi i Bartłomiejowi Więckiewiczowi, pokonując ich 21 do 11.

 

Wiedzieliśmy, że taka formuła turnieju jest pewnym ryzykiem, bo można od razu wpaść na mocnych rywali, ale jeśli chcesz być najlepszy, to musisz wygrywać z każdym. Nie wszyscy zawodnicy dobrze sobie w takiej sytuacji radzą. Wiadomo, że to szczęście w sporcie też jest potrzebne, ale koniec końców i tak piasek wszystko weryfikuje – stwierdził Jan Krasiński ze zwycięskiej pary.

 

Inauguracja sezonu „plażówki” wypadła więc obiecująco.

Pogoda dziś dopisała, jest bardzo fajnie, tutaj w Brzeźnie zazwyczaj mocno wieje, dziś z rana też się zapowiadało, że będzie wietrznie, ale jest przyjemnie, chociaż nie ma upału, a część zawodników zdecydowała się na grę bez koszulek bądź w takich na ramiączkach. Bardzo cieszymy się wszyscy, że w końcu możemy grać, normalnie ci zawodnicy, którzy występują na tym półprofesjonalnym poziomie już w połowie czerwca wychodzą na boiska. W tym roku tego nie było, więc super, że w końcu możemy pograć w Gdańsku na dobrym poziomie. W dodatku na Molo jest dużo osób, widzę, że część zatrzymuje się, żeby obejrzeć, pokibicować. To też sprzyja popularyzacji tej dyscypliny sportu – podsumował Jan Krasiński.

 

Wyniki I Turnieju siatkówki plażowej:

I Jan Krasiński/ Jakub Jetke

II Maciej Mozol/ Bartłomiej Więckiewicz

III Jan Sobstyl / Damian Gil

IV Igor Kopeć / Maciej Ptaszyński

Kolejny turniej siatkówki plażowej już w najbliższą niedzielę, 12 lipca w tym samym miejscu, czyli zaraz po prawej stronie od Molo w Brzeźnie. Nic nie zmienia się również w kwestiach organizacyjnych, między 11 a 11:30 zbieramy zapisy, zaraz potem następuje losowanie i pierwsze gry. Najlepsi zawodnicy walczą o nagrody o łącznej wartości 1000 PLN.

  • I miejsce – 500 zł na drużynę
  • II miejsce – 300 zł na drużynę
  • III miejsce – 200 zł na drużynę
Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content