A A A
Baner

Sylwester w 4 dzielnicach – zapraszamy na molo

IMG 8637

W tym roku miejskie imprezy sylwestrowe odbywać się będą równocześnie w czterech dzielnicach: w Śródmieściu, przy molo w Brzeźnie, na Chełmie i na Oruni. Zobacz szczegóły dotyczące Gdańskiego Sylwestra w nowej formule.

Po raz pierwszy cztery sceny

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury w tym roku organizuje wyjątkowego Sylwestra. Otwierając się na mieszkańców całego Gdańska, rozszerzona została jego formuła. Będzie nie tylko koncert i zabawa w centrum, na Targu Węglowym, ale jeszcze w trzech innych miejscach. Zabawa odbywać się będzie równocześnie.

O nowej formule Gdańskiego Sylwestra mówiliśmy w programie Wszystkie Strony Miasta. Gościem była Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

– Gdańsk jest dosyć rozległym miastem. Niektórym ludziom sprawia to problem, żeby z odległych dzielnic, powiedzmy z Zaspy czy z Brzeźna dojechać na Targ Węglowy, więc wyszliśmy z pomysłem, żeby zorganizować cztery różne sylwestry. Właściwie to będzie jeden sylwester, ale w czterech różnych lokalizacjach. Będą cztery sceny, cztery różne nurty muzyczne, każda scena będzie inna – wyjaśniała Paulina Chełmińska.

Szczegółowy program koncertów sylwestrowych:

Molo w Brzeźnie
godz. 22.30 C-Bool

Targ Węglowy
godz. 21.30 Dj Bezksywy
godz. 22.50 Brathanki
godz. 24.00 Pokaz laserowy

Jar Wilanowska / Chełm
godz. 21.30 Route 11
godz. 22.40 Łąki Łan

Park Oruński / Amfiteatr
Godz. 22.30 Czerwone Gitary

Pokaz laserowy i carillon
Mając na uwadze zdrowie wszystkich zwierząt Gdańsk rezygnuje z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Będzie natomiast niezwykły pokaz laserów. Nowy Rok powitamy też przy melodiach Carillonu, które punktualnie o północy zabrzmią nad Gdańskiem, dodatkowo będzie można usłyszeć je również na żywo z Ratusza Głównego oraz z wieży Kościoła Św. Katarzyny. Na tę okazję skomponowano specjalny utwór muzyczny.

– Będzie specjalnie skomponowana Fanfara Noworoczna, która opiera się na dźwiękach G, D, A czym nawiązuje do nazwy Gdańska. Warto jej posłuchać, to cos wyjątkowego – zachęca Paulina Chełmińska.

Specjalny autobus i telebim

Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w zabawie jednej nocy w kilku lokalizacjach. Podczas nocy sylwestrowej zostaną podstawione specjalny autobus, dzięki któremu będzie można skorzystać ze wszystkich atrakcji, przemieszczając się między sylwestrowymi scenami. Przejazd będzie bezpłatny.

„Autobus sylwestrowy” wykona kursy w obu kierunkach i zatrzyma się tylko w czterech punktach:

odjazd godz. 23:00 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola), odjazd godz. 23:20 Brama Wyżynna, odjazd godz. 23:30 Orunia Gościnna i przyjazd godz. 23:45 Jar Wilanowski
oraz
odjazd godz. 23:00 Jar Wilanowski, odjazd godz. 23:15 Orunia Gościnna, odjazd godz. 23:25 Brama Wyżynna i przyjazd godz. 23:45 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola)

Na Targu Węglowym, dla tych którzy nie będą chcieli podróżować, a będą ciekawi, jak bawi się miasto, ustawiony będzie specjalny telebim. Będzie można na nim podglądać, co dzieje się na pozostałych trzech scenach. Tradycyjnie o północy, wspólnie z władzami Miasta Gdańska przywitamy Nowy Rok. W każdej dzielnicy odbędzie się odliczanie, transmitowane na żywo, na telebimie na Targu Węglowym.

Targ Węglowy – zmiana organizacji ruchu

Największej frekwencji organizatorzy spodziewają się na koncercie, który odbędzie się na Targu Węglowym. Jednak inaczej niż w latach poprzednich zlokalizowana będzie scena. Ze względu na usytuowanie w obrębie Targu Węglowego strefy gastronomicznej, która będzie funkcjonowała do 13 stycznia 2019 r. scena, na której wystąpią Brathanki stanie w tym roku na ulicy Bogusławskiego. Takie ustawienie sceny spowoduje konieczność wprowadzenia zmiany organizacji ruchu w okolicy Targu Węglowego.

Zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegać będą na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego Targu Węglowego do dnia 15.01.2019 r.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Bogusławskiego od wjazdu do budynku NBP do ul. Wały Jagiellońskie:

  • Całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 27.12.2018 – 01.01.2019 roku,
  • Jako ul. jednokierunkowa w dniach 02.01 – 12.01.2019 roku, W tym czasie ruch na ul. Bogusławskiego będzie odbywał się w jednym kierunku – od ul. Ogarnej do ul. Wały Jagiellońskie
  • Całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 13.01. – 15.01.2019 roku – podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: gdansk.pl

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content