A A A
Baner

STS „Generał Zaruski” – historyczny żaglowiec Twój na 1 dzień!

W tym wyjątkowym żeglarsko malowanym finale WOŚP, mamy dla Was nie lada gratkę. Na aukcji pojawia się okazja, by przez jeden dzień poczuć się jak bajkowy bohater czy filmowy zdobywca, który wyprawia się pięknym żaglowcem wraz ze swoją załogą, by przeżyć przygodę życia. I to w czasie największego zlotu sezonu żeglarskiego w Gdańsku – podczas czterodniowego międzynarodowego festiwalu morskiego „Baltic Sail”.

Tym razem oferujemy symboliczne władanie żaglowcem przez jeden dzień!

Zwycięzca aukcji będzie mógł w ten rejs zaprosić kogo tylko dusza zapragnie – swoich najbliższych, znajomych, przyjaciół, kolegów z wojska czy koleżanki z pracy. W sumie 25 osób! Jest oczywiście kilka warunków koniecznych do spełnienia, by rejs był wspaniałą i bezpieczną przygodą. Żaglowiec poprowadzi wykwalifikowana załoga stała Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspierana przez młodych instruktorów i wolontariuszy. Dla uczestników będzie to też okazja do nauczenia się podstaw żeglarstwa i poznania morskich opowieści.

Uczestnicy otrzymają także pamiątki udziału w rejsie i zjedzą pożywny żeglarski posiłek. Ze względów czysto organizacyjnych uczestnicy będą zobowiązani dokonać formalnego zgłoszenia swojego udziału zgodnie z wymogami Biura Armatorskiego Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Rejs odbędzie się w godz. 10-16, w piątek 19.06.2020 r., w pierwszym dniu wyjątkowego żeglarskiego święta w Gdańsku, jakim jest międzynarodowy zlot „Baltic Sail”.

Rejs zacznie się i skończy na Motławie w Gdańsku, gdzie cumuje STS „Generał Zaruski” przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego i legendarnym statkiem-muzeum SS „Sołdek”.

Drewniany, tradycyjny kecz gaflowy STS „Generał Zaruski”, wybudowany w Szwecji w 1939 r, to najstarszy żaglowiec pływający pod polską banderą zamówiony przez polską organizację na potrzeby szkolenia polskiej młodzieży. Jedyny taki w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Znaczenie STS „Generał Zaruski” dla polskiego żeglarstwa jest ogromne. W ciągu kilkudziesięciu lat morskiej służby, przez jego pokład przewinęły się dziesiątki tysięcy młodych żeglarzy, w tym najbardziej znane osobistości polskiego jachtingu.

W roku 2012 Miasto Gdańsk zakończyło odbudowę tej zasłużonej jednostki w ramach projektu „Gdańsk ratuje Żaglowiec”.

Ponieważ sami korzystaliśmy ze wsparcia społecznego przy odbudowie tej zasłużonej i unikatowej jednostki, tym bardziej rozumiemy wartość takich akcji jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji o żaglowcu i projekcie jego ratowania znajdą Państwo na stronie www.zaruski.pl.

Zapraszamy do licytacji i pozdrawiamy żeglarskim AHOJ!

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content