A A A
Baner

Sprzątanie Świata z Greenpeace na molo w Brzeźnie

18 lipca sprzątamy świat razem z Greenpeace. Impreza ma być z pompą – wszystko z słusznym celu !
Jeśli dysponujesz wolnym przedpołudniem proszę poświęć go na, dobry uczynek i przy okazji jedyną w swoim rodzaju szansę na nurkowania przy molo w Brzeźnie. Transport i wszelka logistyka z dotarciem do celu i przygotowaniem miejsca gdzie rozłożysz swój sprzęt jest po stronie organizatora. Ty masz jedynie uśmiechać się do kamer których pewnie tego dnia będzie dość dużo, wyciągnąć pełną siatkę śmieci i zrobić nura.

Czy wiesz, że do mórz i oceanów każdej minuty trafia równowartość ciężarówki pełnej plastikowych odpadów? Tylko 1% śmieci morskich znajduje się na powierzchni wody, 5% trafia na plaże, a aż 94% wszystkich śmieci spada na dno. Dlatego zapraszamy wszystkich nurków do udziału w akcji Bałtyk #BezPlastiku – wspólnie posprzątajmy bałtyckie dno i sprawdźmy, jakie śmieci są głównym źródłem problemu.

Weź udział w akcji nurkowej nad Bałtykiem – razem ze szkołami nurkowymi z polskiego wybrzeża zapraszamy do udziału w akcji oczyszczania dna Bałtyku z plastikowych (i nie tylko!) śmieci.

Będąc na plaży, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, żeby zorientować się, że w piasku znajduje się masa fragmentów plastiku, szkła, kapsli, filtrów papierosowych i innych śmieci. Jednak sprawdzenie, co z tych śmieci ląduje również na dnie morza, nie jest już takie proste.

Akcję rozpoczynamy o godzinie 9:00. Zbiórka przy szlabanie drogi w rejon Mola obok restauracji Peperino. Po krótkiej odprawie Pierwsi uczestnicy z kolejki umieszczają auto w Busie który będzie jeździć na trasie Parking-Molo-Parking.
Osoby które nie załapią się pierwszym transportem pojadą kolejnym.
Bus dowiezie was do placu tuż przed Molem. Na miejscu będą przygotowane 2-3 wózki to transportu sprzętu w miejsce przygotowania się do nurkowania. Jeśli posiadacie swoje wózki sugerujemy zabrać je ze sobą.
Miejscem gdzie będziecie przygotowywać sprzęt będzie plaża. Jeszcze nie wiemy czy uda się nam zorganizować odpowiednią ilość plandek i karimat. Sugerujemy zabrać swoje !
Na plaży tuż obok Mola znajdować się będzie stanowisko rejestracji. Każdy uczestnik powinien okazać certyfikat nurkowe oraz złożyć kilka podpisów pod oświadczeniem zdrowia i zasadami nurkowania. Aby przyspieszyć proces rejestracji sugerujemy wydrukować odpowiednie dokumenty, podpisać je i zabrać ze sobą.
Po rejestracji otrzymasz od nas specjalny worek który ze śmieciami zdasz po nurkowaniu. W okolicy Mola będą pływać pontony które będą stanowić zabezpieczenie.
Po akcji otrzymasz upominek od Greenpeace 🙂 podziękowania za twój wkład i poświecenie.
Za logistykę sprzątania Mola odpowiedzialna jest Kasia Fuczyńska 507-110-874
Jeśli już teraz wiesz że możesz razem z nami wziąć udział w akcji proszę zapisz się ! w przypadku aktualizacji, zmian będziesz na bieżąco informowany.

Akcja będzie wspierana przez Gdański Ośrodek Sportu i Miasto Gdańsk

Czekamy na waszą pomoc i wsparcie.

 

Źródło: www.cn-tryton.pl

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content