A A A
Baner

Prestiżowe imprezy żeglarskie w 2020 r.

Do oficjalnego Otwarcia sezonu żeglarskiego 2020, które nastąpi 23 maja, pozostał jeszcze niemalże kwartał, ale już teraz można stwierdzić, że będzie to sezon wyjątkowy. Gdański Ośrodek Sportu bardzo mocno zaangażuje się w organizację dwóch wielkich wydarzeń żeglarskich, nie zabraknie także mniejszych regat i zawodów, które od lat mają stałe miejsce w kalendarzu imprez.

Podczas zeszłorocznej Pomorskiej Gali Żeglarskiej Gdański Ośrodek Sportu został wyróżniony za organizację Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski nagrodą w kategorii „Wydarzenie roku 2019”. Nic więc dziwnego, że to właśnie GOS, od 20 do 23 sierpnia, ponownie będzie gościł czołowe krajowe załogi wieloosobowe w klasie ORC.

W zeszłym roku organizowaliśmy tę imprezę po raz pierwszy i została ona oceniona bardzo pozytywnie. Postaramy się, żeby impreza była równie udana jak ta premierowa. Planujemy siedem wyścigów, w tym jeden długi, 25 milowy, który jest obligatoryjny jeśli chodzi o Puchar Polski. Poza tym będzie także spotkanie żeglarskie dla uczestników regat. Gdańsk na pewno sprawdził się w roli gospodarza, a być może w przyszłości podobne zawody będą rozgrywane w formule międzynarodowej – mówi komandor Mistrzostw Polski, Marek Lenard.

Trzy tygodnie później, czyli między 13 a 20 września odbędzie się kolejna duża impreza. Dotychczas Bitwa o Gotland określana była mianem jako „Ponad 500 mil morskich solo, non-stop, w najtrudniejszym wyścigu na Bałtyku”. Podczas regat samotników Gdański Ośrodek Sportu zadebiutuje jak partner tych ekstremalnych zmagań.

Dotychczas była to impreza bardziej zamknięta, natomiast wierzymy, że przy czynnym udziale Miasta Gdańska stanie się bardziej medialna i będzie o niej głośniej. W regatach weźmie udział około 25 załóg, chociaż tendencja jest rozwojowa, a zainteresowanie wykazały państwa akwenu Morza Bałtyckiego. My zorganizujemy miasteczko żeglarskie przy Targu Rybnym, gdzie ściągniemy całą flotę uczestników. Start honorowy nastąpi na wysokości Molo w Brzeźnie. Wyścig wokół Gotlandii potrwa 4-5 dni, więc jeśli uczestnicy wystartują w niedzielę, w piątek będziemy oczekiwać ostatnich załóg. Linia mety usytuowana będzie w okolicach Górek Zachodnich – zapowiada Marek Lenard, który będzie nadzorował działania z ramienia Gdańskiego Ośrodka Sportu podczas tych regat.

To oczywiście nie wszystkie morskie wydarzenia, które czekają nas w 2020 roku. Wspomniane już Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego, wakacyjna Gdańska Szkoła pod Żaglami, w ramach której odbędzie się rejs na Islandię na pokładzie Generała Zaruskiego czy rejsy jednodniowe to tylko niektóre z propozycji Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content