Czym właściwie jest ten Trapeton, o którym jest tak głośno? To połączenie trapu i reggaetonu, które są obecnie najczęściej słuchanymi gatunkami muzycznymi na świecie, co widać po ilości odtworzeń w sieci oraz pozycjach na najbardziej znanych notowaniach. To pierwsza taka impreza w Polsce skupiająca się w pełni na muzyce latynoskiej. Jednym z głównych celów festiwalu jest niesienie przesłania do poszanowania kultury i wolności. Artyści i muzycy chcą stworzyć atmosferę relaksu i braterstwa. Organizatorzy obok dobrej zabawy chcą zwrócić uwagę na najważniejsze wartości w życiu człowieka, które często nie są przestrzegane w dzisiejszym społeczeństwie. Nie ważny jest kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie, z każdym możemy się równie dobrze bawić i dogadać!

Tematem przewodnim festiwalu jest „Día de los Muertos”- święto zmarłych, które dla meksykanów nie jest dniem smutku, a dniem szczęścia. W kulturze meksykańskiej śmierć jest naturalną częścią ludzkiego cyklu życia. Wierzą oni, że osoby zmarłe świętują ten dzień razem z nimi. Nie obędzie się więc bez wyjątkowych dekoracji pełnych kolorów i szczęścia.

Plaża Stogi, bo właśnie tam odbędzie się festiwal, jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej interesujących plaż w Trójmieście. Nic dziwnego, że organizatorzy postawili właśnie na to miejsce planując event. Czy można sobie lepiej wyobrazić największą imprezę lata niż wspólna zabawa na plaży i nowe znajomości, a to wszystko przy gorących hitach ? Przyjeżdżając na Trapeton musicie poświęcić przynajmniej jeden dzień na podziwianie Gdańska. Miasto zachwyca swoją urzekającą architekturą, którą pokochały miliony turystów z całego świata.