A A A
Baner

Ferie na basenie

Dziś w województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. Podczas ich trwania dzieci mogą aktywnie spędzić czas na pływalniach miejskich w Gdańsku. Gdański Ośrodek Sportu przygotował wiele zajęć, nad którymi czuwać będą odpowiednio wykwalifikowani instruktorzy oraz animatorzy.

Od wielu lat wielką popularnością cieszy się akcja „Basen za zeta”. Dzieci i młodzież mogą korzystać z basenu za opłatą symbolicznej złotówki, jedynym warunkiem jest przedstawienie legitymacji szkolnej. W tym roku nowością jest obecność odpowiednio przygotowanych animatorów, którzy będą dodatkowo czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych oraz organizować różnego rodzaju zabawy. Z akcji można skorzystać od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 14:00.

Jednymi z zajęć prowadzonymi w ramach akcji „Basen za zeta” jest Zimowa Szkoła Ratownictwa, które odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-15:00 oraz 15:00-16:00. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem ma okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa bezpiecznej kąpieli. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat i prowadzone przez doświadczonych ratowników oraz instruktorów.  Na zajęcia należy zapisać się wcześniej przez formularz zgłoszeniowy: klik . Baseny, na których można wziąć udział w akcji „basen za zeta’ i Zimowa Szkoła ratownictwa:

– Pływalnia kryta GOS przy ul. Chałubińskiego 13,
– Pływalnia kryta GOS przy ul. Siedleckiego 14,
– Pływalnia kryta GOS przy ul. Stryjewskiego 28,
– Pływalnia kryta GOS przy ul. Smoleńska 6/8.

Dzieci, które jeszcze się nie zapisały cały czas mają szansę to zrobić. Mamy jeszcze wolne miejsce na zajęcia Zimowej Szkoły Ratownictwa na pływalni Stogi i Orunia.

NALEŻY PAMIĘTAĆ O ZABRANIU ZE SOBĄ WYPEŁNIONEGO OŚWIADCZENIA: pobierz

Kolejną atrakcją jest hokej podwodny.  Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7-16 lat na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu! Odbywają się one w dni powszednie ferii zimowych od godziny 15:00 do 15:45 na pływalni przy ulicy Chałubińskiego 13. Na miejscu możliwe jest wypożyczenie sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka) w ilości ograniczonej, zalecane jest więc posiadanie własnego. Sprzęt do gry w hokeja podwodnego zapewnia organizator. Uczestnictwo w zajęciach również odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”.

Atrakcji nie zabraknie również dla pasjonatów  nurkowania. Centrum Nurkowe Tryton zaprasza na zajęcia basenowe w pełnym Aqualungu. Zajęcia zaadresowane są wyłącznie dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Nurkowanie w basenie ma za zadanie zapoznanie dzieci ze światem podwodnym, sprzętem i zasadami poruszania się pod wodą. Sprzęt wykorzystywany do nauki najmłodszych jest dostosowany do ich wzrostu. Butle, ustniki automatu oraz skafandry są odpowiednio małe, tak aby nie sprawiały kłopotu w nauce. Spotkanie składa się  z krótkiej części teoretycznej, pływania w basenie i zajęć podwodnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00-11:45. Planowany czas przeznaczony na szkolenie to około 90 minut, z którego około 45 min. to zajęcia nurkowe. W tych zajęciach dzieci mogą brać udział, tak samo jak w poprzednich – w ramach akcji „Basen za zeta”. Liczba miejsc ograniczona, zgłaszać można się przez stronę internetową: www.cn-tryton.pl

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content