A A A
Baner

Proekologiczne murale przy molo w Brzeźnie oraz na stadionie przy ul. Traugutta 29

ekologiczne-murale-na-molo-w-Brzeznie-7

Ekologia to zagadnienie niezwykle istotne zarówno dla Miasta Gdańsk jak i Gdańskiego Ośrodka Sportu, co na przestrzeni ostatnich lat pokazują kolejne, podejmowane inicjatywy. Kolejną z nich jest program „Czyste plaże o tym marzę”, w ramach którego w przestrzeni miejskiej powstają proekologiczne, edukacyjne murale. Do realizacji projektu wybrano dwie lokalizacje: przy obu zejściach na plażę z Molo w Brzeźnie oraz na budynku siedziby GOS przy Traugutta 29.

Akcja „Czyste plaże o tym marzę” to wynik współpracy Gdańskiego Ośrodka Sportu, gdańskiego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. To właśnie studenci tej uczelni są autorami pierwszych murali, które powstały już na molo w Brzeźnie. Kolejna praca pojawi się jeszcze w trakcie wakacji na ścianie Hali Sztuk Walki na terenie kompleksu sportowego przy ul. Traugutta 29. Elewacja hali zostanie ozdobiona rysunkiem ściennym pomiędzy 10 a 20 sierpnia.

  • Cieszę się z udziału GOS w tej inicjatywie, która dołączy do długiej listy działań proekologicznych, które nie tylko promujemy, ale i wprowadzamy w nasze życie codzienne. To bardzo ważna część działalności Miasta Gdańsk oraz naszej jednostki – podkreśla dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, Leszek Paszkowski.

W ramach programu, oprócz powstania murali, zostanie także zorganizowana wystawa pozostałych prac plastycznych studentów ASP, która będzie miała miejsce w Przystani Żabi Kruk, wspólne warsztaty ekologiczne pracowników GOS i studentów ASP oraz kampania citylightowa na terenie Gdańska.

  • “Czyste plaże o tym marzę” to projekt mający na celu edukację ekologiczną w zakresie zachowania czystości i porządku na kąpieliskach w województwie pomorskim. Jako uczelnia artystyczna zamierzamy edukować z pomocą odpowiednio zaprojektowanego przekazu wizualnego. W projekcie przewidzieliśmy realizację plakatów i murali, które swoim przekazem będą skłaniały odbiorów do właściwych postaw ekologicznych – nie pozostawiania po sobie śmieci na plaży – podsumowuje przedsięwzięcie Marta Chełmińska z ASP w Gdańsku.

Z badań przeprowadzonych przez Gdańską Organizację Turystyczną oraz Pomorski Instytut Naukowy im. prof. Brunona Synaka wynika, że w 2019 roku przez trzy letnie miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień) Gdańsk odwiedziło 1 mln 98 tys. osób. Niemal połowa (47%) wybrała się na jedną z gdańskich plaż, a dla 15% celem było molo w Brzeźnie. Lokalizacja murali oraz ich przekaz mają działać na wyobraźnię osób odwiedzających te miejsca oraz być kolejnym elementem szeroko zakrojonej edukacji proekologicznej, prowadzonej przez Miasto Gdańsk i podległe mu jednostki administracyjne.

Galeria zdjęć:

 

Posted on

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

 

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content