A A A
Baner

Moc atrakcji na zakończenie wakacji

Wakacje zbliżają się ku końcowi, pogoda nas nie rozpieszcza, ale to jeszcze nie koniec nadmorskiej zabawy. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na Was w najbliższych dniach:

1. Zakończenie Letniej Szkoły Ratownictwa i Małego Ratownika

W sobotę i niedzielę (28 i 29 sierpnia) zakończenie zajęć odbędzie się na Przystani Tamka (Gdańsk Stogi, ul. Tamka 17). Dla dzieci i rodziców zaplanowaliśmy m.in. zwiedzanie przystani oraz przejażdżki łodziami motorowymi. Start: godzina 10:00. W niedzielę planowane jest oficjalne zakończenie, rozdanie dyplomów i wspólny grill.

Letnia Szkoła Ratownictwa to cykl zajęć dla młodych plażowiczów od 7 do 16 roku życia, przybliżająca im ideę ratownictwa wodnego, zasady bezpiecznej kąpieli i prawidłowego zachowania się podczas pobytu nad wodą. Mały Ratownik to cykl zajęć dla najmłodszych plażowiczów. Poprzez wspólne zabawy w formie plażowego przedszkola uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpiecznej kąpieli i prawidłowego zachowania się podczas pobytu nad wodą. Atrakcji nie zabraknie.

2. Kino Letnie na Stogach

Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy. A w tle charakterystyczny dla Gdańska portowy krajobraz – widok na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT. Od 16 lipca, co piątek, na plaży Gdańsk Stogi organizowane były seanse pod chmurką. W piątek, 27.08 o godzinie 21:30, pokazany zostanie film Joker, wybrany przez publiczność. Polecamy zaopatrzyć się w ciepły koc i herbatę. Miłego seansu!

Chcemy być blisko lokalnej społeczności, dlatego też inicjujemy przedsięwzięcia, które mają służyć głównie mieszkańcom dzielnic sąsiadujących z Portem Gdańsk. Cieszymy się gdy nasze inicjatywy wzbudzają zainteresowanie. – mówi Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk.

3. VI Plażowe Mistrzostwa Polski Ultimate Mixed

Już w najbliższy weekend, na plaży Stogi, odbędą się VI Plażowe Mistrzostwa Polski Ultimate Mixed, czyli sportowej odmiany dobrze znanego „frisbee”. ? VI edycja imprezy przeniosła się nie tylko z 2020 na 2021 rok, ale także z początku na koniec wakacji.  Rywalizować ze sobą będzie 17 drużyn z całej Polski.

Ultimate to bezkontaktowy sport, w którym drużyna atakująca ma za zadanie złapać plastikowy dysk w strefie punktowej bronionej przez przeciwnika. Celem drużyny będącej w obronie jest przejęcie dysku i rozpoczęcie własnego ataku. Z dyskiem nie można biegać, a po jego złapaniu należy jak najszybciej się zatrzymać i podać do kolejnej osoby. Mecz trwa do momentu, gdy jedna z drużyn zdobędzie 15 punktów.

fot. fb.com/UltimatumGdansk

4. Akcja Czysty Bałtyk

W najbliższą sobotę, 28.08, odbędzie się finał akcji #CzystyBałtyk.  Na molo w gdańskim Brzeźnie, czekać będzie moc atrakcji m.in.: profesjonalna, plażowa rozgrzewka, lekcje recyklingu, trening rugby, Capoeira dla dzieci, pokaz psów ratowniczych, wywiady z influencerami, ambasadorami i wolontariuszami stowarzyszenia Czysta Polska.

Posprzątanie kraju od Tatr po Bałtyk było zawsze marzeniem Stowarzyszenia Czysta Polska. W roku jubileuszowej, dziesiątej edycji Czystych Tatr, ten sen staje się rzeczywistością. Dzięki współpracy z trzema strategicznymi partnerami, już 28 sierpnia, po raz pierwszy odbędzie się akcja Czysty Bałtyk. To wielkie wydarzenie edukacyjne, w którym sprzątanie ok. 100 km plaż będzie połączone z całodniową konferencją na temat ekologicznych problemów naszego morza.

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content