A A A
Baner

Aktywności w sezonie letnim 2017

Plaże w Gdańsku przygotowane były zarówno dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, a także dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Na aktywnych czekały 2 zjeżdżalnie wodne oraz 3 wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz siłownia plażowa. Funkcjonowały też 3 tory do skimboardingu. Ofertę dla osób aktywnych uzupełniła m.in. duża liczba miejsc dedykowanych sportom plażowym – aż 16 boisk do siatkówki oraz 9 boisk do piłki nożnej lub ręcznej było stale użytkowanych przez młodzież i dorosłych, również w nocy w ramach akcji „Nocne granie”. Miejsca do gry nie brakowało, gdyż dodatkowo udostępniano bezpłatnie 16 przenośnych boisk do siatkówki, 32 przenośne bramki do piłki nożnej, a także znaczną ilość sprzętu plażowego.

Przez cały sezon na gdańskich plażach odbyło się ponad 70 imprez sportowych i rekreacyjnych. Nie zabrakło atrakcji na Stadionie Letnim zlokalizowanym przy molo w Brzeźnie, na którym w każdy weekend odbywały się zawody o randze mistrzostw i pucharu Polski w dyscyplinach plażowych.

Oprócz imprez i wydarzeń kulturalnych przygotowano liczne aktywności. Plażowicze mogli korzystać m.in. z zajęć „Letniej Szkółki Skimboardingu”, rugby, piłki nożnej, siatkówki oraz zumby. Najmłodsi chętnie korzystali również z zajęć „Letniej szkoły ratownictwa”, asystując ratownikom w ich codziennej pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się plażowy plac zabaw. Jego wyjątkowy kształt przypominający żaglowiec Generał Zaruski, flagową jednostkę Miasta Gdańska, przyciągał najmłodszych plażowiczów, którzy godzinami wcielali się w żeglarzy i piratów.

Z 2 dostępnych wózków amfibia, które pozwalają osobom niepełnosprawnym zasmakować kąpieli w morzu, skorzystało około 30 osób. Dostęp do naszych plaż ułatwiało także 13 kładek plażowych, z których chętnie korzystały osoby poruszające się na wózkach, opiekunowie z dziećmi, a także rolkarze i rowerzyści. Dla tych ostatnich powstało ponad 50 miejsc na plażowych parkingach dla rowerów.

Przez cały sezon na plażę można było wprowadzać zwierzęta, a zakaz obejmował wyłącznie kąpieliska strzeżone. W bibliotekach plażowych pojawiło się ponad 5 tysięcy pozycji, które można było bezpłatnie wypożyczyć podczas odpoczynku nad morzem.

Oprócz tradycyjnych środków komunikacji, na plażę można było również dotrzeć tramwajem wodnym, który pływał  z centrum Gdańska do Falochronu Zachodniego.

Nowością było umożliwienie spacerów po wyremontowanym dojściu do falochronu zachodniego. Na osoby, które nie przepadają za wypoczynkiem na gorącym piasku, czekała nadmorska łąka, gdzie można odpoczywać na zielonym nabrzeżu i podziwiać piękne widoki na całą Zatokę i przepływające statki.

W trakcie sezonu letniego na naszej stronie ukazało się blisko 60 artykułów i odwiedziło ją ponad pół miliona użytkowników. Na portalu Facebook umieściliśmy blisko 200 postów

Dodano

WARUNKI NA KĄPIELISKACH

Czerwona flaga

MOLO BRZEŹNO/HALLERA

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

SOBIESZEWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

STOGI

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

JELITKOWO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ORLE

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

PIASTOWSKA

- ℃
- ℃
Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

DOM ZDR. BRZEŹNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Flaga

ŚWIBNO

Kapielisko

Kąpielisko zamknięte

Translate »
Skip to content